فروشگاه فیگووب

نکاتی در مورد سئو وردپرس برای مبتدیان (گام به گام)

توجه شما به بهبود سئو وردپرس برای جلب بازدید بیشتر به سایت شما بسیار مهم است. توصیه های جستجوگرها برای وردپرس برای شروع کار کاربران جدید بسیار مهم هستند و باید حتما ان ها را در سایت خود اجرا کنید.اگر به افزایش بازدید سایت خود اهمیت می دهید، پس باید به بهترین روشهای جستجوگرهای بزرگ مثل گوگل در وردپرس توجه کنید.در این مقاله ، ما بهترین نکات مربوط به سئو وردپرس را برای کمک به شما در بهبود سئو وردپرس و کسب بازدید کننده به اشتراک خواهیم گذاشت.

دقت کرده اید که متخصصان می گویند سئو وردپرس دوستانه ای است. در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد. وردپرس را برای ایجاد یک وبلاگ یا سایت انتخاب می کنند.

در حالی که وردپرس اطمینان حاصل می کند که کدی که تولید می کند از بهترین روشهای جستجوگرها پیروی می کند ، اگر می خواهید تلاش خود را در زمینه سئو به حداکثر برسانید ، کارهای بیشتری باید انجام داد که ما در این مقاله به شما توصیه می کنیم.

در این مقاله ما چند روشی برای شما اماده کردیم که اگر ان ها را انجام دهید رتبه ای بیشتری کسب می کنند

اول کار ، ما یک لیست از مطالب را ایجاد کرده ایم تا به شما کمک کند به راحتی از طریق راهنمای ما حرکت کنید و بازدید سایت را چند برابر کنید.

در این آموزش سعی کردیم تمام چیز های که برای سایت شا نیاز است به اشتراک بگذاریم. فقط دقت کنید این ها کافی نیستند هنوز باید روی سئو سایت خود کار کنید این های بخش های اولیه هستنند.

مقدمه

ما می دانیم که ایده بهینه سازی برای SEO وردپرس می تواند برای مبتدیان ایجاد ترس کند ، خصوصاً اگر اهل فن نیستید.

اما نگران نباشید – لازم نیست پیچیده باشد. برای یادگیری اصول اینجا شروع کنید و سپس می توانید کاربرد آنها را در وب سایت خود شروع کنید.

سئو چیست؟

یکی از مشکل های افراد مبتدی این است که نمی دانند سئو یعنی چه خو در بخش کامل و ساده برای شما توضیع می دهیم که سئو چیست. سیو مخفف Search Engine Optimization خوب حالا این یعنی چه؟ این یعنی بهینه سازی سایت برای موتوهای جستجو خوب حالا به چیز های موتور جستجو می گویند؟ به گوگل یا یاهو و…

سئو کردن سایت به معنایی فریب موتور جستجو Google و… نیست. این مسئله صرفاً ایجاد سایت است که کد و قالب بندی بهینه داشته باشد و موتورهای جستجو به راحتی بتوانند سایت شما را پیدا و اندکس کنند.

وقتی افراد در موتو های جستجو گر مطلبی را سرچ می کنند موتو های جستوجو گر سایت های و مقاله های با کیفیت را در نتایج بالاتر قرار می دهد پس اگر می خواهید رشد بهتری داشته باشید باید موتو هایی مثل گوگل شما را در نتایج بالا قرار دهند.

چرا سئو سایت مهم است؟

بیشترین ورودی سایت ها از طرف موتو های جستجوگر است. و موتو های جستجوگر برای نمایش نتایج با کیفیت از الگوهای پیشرفته استفاده می کنند اما هنور درک انها بر سایت شما کامل نیست و به کمک شما نیاز دارند که می شود همون سئو.

اگر سایت خود را سئو نکنید موتو های مثل گوگل نمی توانند سایت شما را به خوبی اندکس کنند و به همین خاطر سایت شما را در نتایج نشان نمی دهند و فکر کنید این همه بازدید از دست می دهید.

تمام مدیران سایت ها دوست دارند سایت خود را سئو کنند و بازدید زیادی بگیرند. اما باید کار های را هم انجام داد که در این مقاله به انها می پردازیم.

چه جوری شروع کنم و سایتم رو سئو کنم؟

شما می توایند سئو را خیلی تخصصی یاد بگیرید اما باور کنید نیازی نیست فقط چند مواردی که در این مقاله گذاشتیم و بدانید و به خوبی روی سایت خود اجرا کند موفق می شوید که سایت خود را به نتایج اول گوگل برسانید

خوب حالا شروع کنیم برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر یا همان سئو.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت در جستوجوگرها

اگر از وردپرس استفاده می کنید در وردپرس بخشی وجود دارد که این امکان را به شما می دهد که موتوهای جستجوگر سایت را اندکس نکند. شاید بگید این گزینه برای چیه ؟ خوب وقتی هنوز سایت شما ماده نیست وردپرس این امکان رو به شما می دهد که سایت را به کاربران نشان دهد که خودش گفته است باید موتو های جستجوگر به حرف شما احترام بزارند.

وگاهی اوقات وقتی خطایی یا مشکلی سایت پیدا می کنند وردپرس خودکار این بخش را فعال می کنند و اگر سایت خود رادر نایج نمی بینید سریع وارد پنل مدیریت وردپرس شوید و به بخش تنظیمات >> خواندن بروید و تیک “نمایش به موتورهای جستجو” بردارید در شکل زیر به خوبی نشان داده است که چه کار کنید.

حما پس از انجام این کار درپتل های سرچ کنسول اندکس دوباره مقالات را بزنید تا مطمئن شوید که سایت اندکس شده است .

فقط یادتان باشید که پس از برداشتن چک باکس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بهترین ساختار URL برای سئو سایت

بهترین url که هم برای انسان و هم بری موتو های جستجو قابل درک است حاویه کلمات کلیدی یا توضیعات کلمه ای باشد

دقیقا شبیه url های سایت فیگووب که می توایند زیر ببینید:

توجه کنید این url قابل درک است و کاربر با خواندن متن url متوجه می شود که دارد چه مقاله یا صفحه ای می خواند.

https://figuweb.com/view-related-posts-wordpress/
https://figuweb.com/transfer-wordpress-from-localhost-host/

خوب حالا url که نه برای موتور های جست و جو قابل درک زیادی و نه برای کاربر است شبیه url زیر است:

https://figuweb.com/?p=331
https://figuweb.com/?p=298

توجه داشته باشید که این URL ها از اعداد غیر مرتبط با محتوا استفاده شود کاربر نمی تواند آنچه را در صفحه پیدا می کند حدس بزند.

استفاده از ساختار پیوندیکتا SEO مناسب ، شانس شما را برای دستیابی به موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود می بخشد.

خوب حالا بیایید ساختار url رو در وردپرس بهینه و تغییر دهیم

ابتدا وارد پنل کاربری وردپرس شوید به بخش تنظیمات >> تنظیمات پیوند یکتا بروید و در بخش تنظیمات عمومی چک باکس را روی نام نوشته قرار دهید. در تصویر زیر می توانید به خوبی تغییر را مشاهده کنید

توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه است که در حال اجرا است ، لطفاً ساختار پیوند ثابت خود را تغییر ندهید ، مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از Day و Name یا Month and Name استفاده می کنید ، استفاده از شکل لینک قدیم را ادامه دهید.

با تغییر ساختار پیوند همیشگی خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه بندی موجود در سئو سایت خود را تهدید می کنید.

اگر باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید ، یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا بتواند هدایت های مناسب را راه اندازی کند. همچنان تعداد اشتراکات اجتماعی خود را در صفحات از دست خواهید داد.

از www استفاده کنیم یا نه یا کدوم بهتر است.

اگر می خواهید سایت خود را بالا بیاورید شایت برایات سوال باشد که ایا www استفاده کنیم یا نه

اگر به خواهید هر دوتا راستفاده کنید این چیز امکان پذیرنیست چرا چون موتو های جستجو شبیه گوگل این دو ساختار ها کاملا متفاوت در نظر می گیرد و شما باید فقط یکی را انتخاب کنید.

اگر اتخاب خود را کردید به صفحه پنل مدیریت وردپرس مراجعه کنید و بعدش وارد تنظیمات >> عمومی شوید و نشانه ای خود را در دو قسمت نشانی وردپرس (URL) و نشانی سایت (URL) وارد کنید. در دوتا تصویر زیر به خوبی می فهمید که چی می گوییم

نمایش سایت با www
نمای سایت بدون www

ساید نفری دیگر ممکن است نظری دیگری بگوید ، از نظر SEO هیچ مزیتی برای استفاده از این یا آن مورد نیست. پس کاملا سلیقه ای است و تنها ربطش به بهینه سازی این اس که یکی را انتخاب کنید و موتور های جستجوگر را گیج نکنید

معرفی بهترین افزونه سئو

یکی از بهترین قسمت ها در مورد وردپرس وجود پلاگین برای همه موارد است و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه SEO WordPress وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress را برای مبتدیان دشوارتر می کند.

به جای نصب افزونه های جداگانه برای کارهای اختصاصی SEO ، به شما کمک می کنیم بهترین افزونه SEO WordPress را که همه کار را انجام می دهد انتخاب کنید و 100٪ رایگان است.

افراد مبتدی مشکل اصلی انها انتخاب افزونه سئو وردپرس است که ما برای شما دو تا از بهترین افزونه های سئو را پیشنهاد می کنیم ، به احتمال زیاد انتخاب های خود را به دو راه حل معروف Yoast SEO یا All in One SEO Pack محدود خواهید کرد.

هر دو آنها راه افزونه های قدرتمندی هستند و ما مقایسه مثبت و منفی Yoast SEO و All in One SEO Pack را انجام داده ایم. و مس خوهیم با شما درمیان بگذاریم

در فیگوب ، ما از Yoast SEO استفاده می کنیم ، بنابراین ما Yoast SEO رو به شما پیشنهاد می کنیم دلیل بر این نیست که ما این رو استفاده می کنیم پس بهتر است ما داریم تجربه ای خودمون در کارکردن با هر دوتاشون به شما به اشتراک می گذاریم که تا حلا یواست بهتر بوده است .

اضافه کردن نقشه سایت xml

شاید بگوید نقشه سایت یا xml چیست ؟

XML Sitemap یک فایل با قالب بندی خاص است که هر صفحه از وب سایت شما را لیست می کند. این امر باعث می شود موتورهای جستجو به راحتی بتوانند تمام مطالب شما را پیدا کنند.

اگرچه افزودن نقشه سایت XML باعث افزایش رتبه بندی جستجو در سایت شما نمی شود ، اما به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات را به سرعت پیدا کنند و رتبه بندی آنها را شروع کنند.

اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید ، به طور خودکار یک نقشه سایت XML برای شما ایجاد می کند. برای یافتن نقشه سایت خود ، فقط به این URL بروید (فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید):

http://example.com/sitemap_index.xml

اگر افزونه Yoast SEO رو نصب نکرده اید وردپرس از نسخه 5.5 به بعد خودکار نقشه سایت را اضافه خواهد کرد فقط کافیه ادرس زیر را بازکنید (فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید):

https://example.com/wp-sitemap.xml


ما در مرحله بعدی نحوه ارسال نقشه سایت XML خود را به Google نشان خواهیم داد.

اضافه کردن سایت به سرچ کنسول گوگل

کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console) که با نام Webmaster Tools نیز شناخته می شود ، مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل است که به دارندگان وب سایت می تواند نگاهی به نحوه مشاهده محتوای آنها توسط موتور جستجو داشته باشد.

این گزارش ها و داده ها را برای کمک به شما در درک چگونگی نمایش صفحات شما در نتایج جستجو فراهم می کند. همچنین می توانید عبارات واقعی جستجوی افراد را برای یافتن وب سایت شما ، نحوه نمایش هر صفحه در نتایج جستجو و تعداد دفعات کلیک روی صفحات خود مشاهده کنید.

همه این اطلاعات به شما کمک می کند بفهمید چه چیزهایی در سایت شما کار می کند و چه چیزهایی مفید نیست. سپس می توانید استراتژی محتوای خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید.

کنسول جستجوی Google همچنین هنگام بروز مشکلی در وب سایت شما به شما هشدار می دهد ، مانند زمانی که ربات های جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند ، محتوای تکراری پیدا نمی کنند یا منابع محدودی دارند.

اگر می خواهیدسایت خود را به Google Search Console اضافه کنید ما یک آموزش دیگر هم داریم که می توانید ان را با نام افزودن گام به گام سایت به Google Search Console را مشاهده کنید.

هنگامی که سایت خود را به Google Search Console اضافه کردید ، از فهرست سمت چپ بر روی Sitemap کلیک کنید و سپس قسمت آخر URL نقشه سایت را جایگذاری کنید.

برای ذخیره تغییرات روی دکمه ارسال کلیک کنید.

کنسول جستجوی Google اکنون نقشه سایت شما را بررسی کرده و از آن برای بهبود قابلیت جستجوی وب سایت شما استفاده می کند.

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید ، به صورت معلق به نظر می رسد. برای جستجوی وب سایت شما مدتی به Google نیاز دارد. بعد از چند ساعت ، شما می توانید برخی از آمارهای مربوط به نقشه سایت خود را مشاهده کنید. این تعداد پیوندهایی را که در نقشه سایت شما پیدا کرده است ، تعداد زیادی از آنها ایندکس شده ، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره را به شما نشان می دهد.

ما توصیه می کنیم برای جمع آوری بینش حداقل به صورت ماهانه Search Console خود را بررسی کنید و از پیشرفت سئو وب سایت خود دیدن کنید.

بهینه سازی مطالب سایت

برای رتبه گرفتن از موتو های جستجوگر مثل گوگل باید حتما مطالب سایت خود را بهینه کنید شاید یپرسید که جه جوری مطالبسایت را بهینه کنم. خوب اگر یادتان باشد در بالا دوتا افزونه پیشنهاد کردیم که ما افزونه یواست رو انتخاب کردیم برای همین نیاز است که افزونه یواست رو نصی کنید و در بخش نوشته ها چراغ نوشته هارا با دستورات افزونه یواست سبز کنید تا رتبه ای بیشتری کسب کنید و هم مطالبتون بهینه میشه و کاربر رو زیاد تر جلب می کند.

دقت کنید توضیعات متا را به خوبی و دقیق وارد کنید تا کاربران سایت شما را انتخاب کنند.

اگر از خود می پرسید که چگونه کلمه کلیدی تمرکز یا عبارت کلیدی تمرکز را انتخاب کنید ، عنوان خوب یا توصیف متای خوب چیست ، پس ما در راهنمای مبتدیان خود جزئیات آن را توضیح داده ایم تا پست های وبلاگ شما را برای بهینه سازی SEO بهینه سازی کنیم.

ما به شما توصیه می کنیم حتماً آن را بخوانید زیرا SEO در صفحه برای موفقیت شما بسیار مهم است.

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای مطالب

بسیاری از افراد مبتدی می خواهند حدس بزنند تا بفهمند افراد به دنبال چه موضوعاتی هستند و چه چیزهایی را باید به وبلاگ و سایت خود اضافه کنند.

مثل این است که در تاریکی یک گلوله شلیک کنید. وقتی می توانید از داده های واقعی برای پیدا کردن آنچه افراد به دنبال آن هستند استفاده کنید نیازی به این کار ندارید.

تحقیق کلمات کلیدی یک روش تحقیقاتی است که توسط سازندگان محتوا و کارشناسان سئو استفاده می شود. این به شما کمک می کند کلماتی را که کاربران برای یافتن محتوا ، محصولات و خدمات در صنعت شما وارد می کنند ، در موتورهای جستجو کشف کنید.

سپس می توانید از این کلمات و عبارات در سایت خود استفاده کنید تا بازدید بیشتری از جستجو داشته باشید.

تعداد زیادی ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی (رایگان و پولی) وجود دارد که می توانید استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از keywordtool استفاده کنید ، این به شما کمک می کند کلمات کلیدی را کشف کنید و حتی کلمات کلیدی را که رقبای شما در آن رتبه بندی می کنند پیدا کنید.

استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

با انجام داداش روش های بالا می توایند از خیلی سایت ها بازید بیشتری داشته باشید. و اگر باز هم می خواهید بازدید سایت را چند برابر کنید این مقاله را تا اخر دنبال کنید شاید این مطالب زیاد تخصصی نباشد اما با رعایت این نکات می توانید ورودی زیادی بگیرید حالا با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب های وردپرس می توانید موتو های جستجوگر را بیشتر با سایت خود شانا کنید مثلا در چه چیز های فعالیت می کنید و…

وردپرس به شما امکان می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید. این امر باعث می شود شما بتوانید محتوای خود را براساس موضوعات مدیریت کنید و همچنین کاربران بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند.

دسته ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار وب سایت و محتوای شما را درک کنند.

اغلب مبتدیان در مورد چگونگی بهترین استفاده از دسته ها و برچسب ها گیج می شوند. پس از توضیح این موضوع برای هزاران خواننده ، در اینجا نحوه برخورد ما با دسته ها و برچسب ها آورده شده است.

دسته ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود ، دسته ها جدول مطالب خواهند بود.

به عنوان مثال ، در یک وبلاگ شخصی می توانید دسته هایی مانند موسیقی ، غذا ، مسافرت و غیره داشته باشید دسته ها سلسله مراتبی هستند ، بنابراین می توانید دسته های کودک را به آنها اضافه کنید.

از طرف دیگر ، برچسب ها کلمات کلیدی خاص تری هستند که محتوای یک پست شخصی را توصیف می کنند. به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ تحت عنوان مواد غذایی می تواند دارای برچسب هایی مانند سالاد ، صبحانه ، پنکیک و … باشد.

با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها ، مرور سایت خود را برای کاربران خود آسان می کنید. از آنجا که این کار برای کاربران آسان است ، همچنین مرور موتورهای جستجو در سایت شما را آسان می کند.

تبدیل کردن پیوند یکتا به یک عادت

موتو های جستجو به مطالب سایت شما امتیاز می دهند و با ان امتیاز سایت شما را به کاربران نمایش می دهند و اگر مطالب سایت ما امتیاز بیشتری داشه باشد طبیعتا سایت شما را بالاتر نشان می دهد و اگر شما در مطلب های سایت خود لینک دهی ایجاد کنید مثلا در این مقاله به مقاله ای دیگری لینک دهید تا لینک دهی عادت شود و موتو جستجوگر با باز کردن مطالب های سایت به مطالب دیگر هم سر بزنندو

بهینه کردن نظرات در وردپرس

شاید این ربطی به بهینه سازی سایت نداشته باشد اما اگر نظراتی با حرف های غیراسلامی داخل سایت باشد. با خواندن نظرات سایت کاربر سایت را می بنند.

دقت کنید کاربر دوست ندارد نظرات قدیمی سایت را در بالا مشاهده کند پس باید دیدگاه های جدید را در بالا نمایش دهیم. اگر نمی دانید چه جوری این کار را انجام دهیده مقاله مرتب سازی نظرات در وردپرس را نگاه کنید.

پیوندهای خارجی NoFollow در وردپرس

همانطور که در بالا ذکر شد ، پیوندها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند کدام صفحات مهم هستند. وقتی به یک وب سایت لینک می دهید ، مقداری از نمره SEO سایت خود را به آن پیوند می دهید. این نمره SEO “آب لینک” نامیده می شود.

برای رتبه بندی خوب جستجو ، باید اطمینان حاصل کنید که بیش از آنچه که بخشیدید ، آب پیوند را از وب سایت های دیگر دریافت می کنید.

افزودن ویژگی “nofollow” به پیوندهای خارجی (پیوند به وب سایت هایی که متعلق به شما نیست) به موتورهای جستجو دستور می دهد که این پیوندها را دنبال نکنند. این به شما کمک می کند آب پیوند را ذخیره کنید.

روش صحیح فراخانی لینک های سایت یعنی لینک های داخلی :

<a href="http://example.com">Example Website</a>

روش صحیح فراخانی لینک های خارجی سایت یعنی لینک دادن به سایت های دیگر :

<a href="http://example.com" rel="nofollow">Example Website</a>

در روش بالا یاد گرفتید که چه جوری لینک های خارجی و داخلی را قرار دهید حالا شاید برای شما سوال پیش بیاد که چخ جوری لینک ها را به “nofollow” تغییر دهیم خوب باما همرا باشید هنوز مونده

خوب اگر افزونه یواست رو نصب کرده باشید دوتا فیلد به ویرایشگر وردپرس اضافه میشود به شکل تصویر زیر

اگر از افزونه یواست استفاده نمی کنید ویرایشگر را به html تبدیل کنید و این کد را بهش اضافه کنید “rel=”nofollow

نمایش مقالات برگزیده در سایت

یکی دیگر از افزایش بازدید مطالب این است در صفحه اصلی مطالب برگزیده را نشان دهید اگر قالب حرفه ای داشته باشید داخل ابزارگ های قالب می توانید مطالب را نشان دهید اما اگر قالب پیشرفته ندارید و از قالب معمولی استفاده می کنید یا باید خودتون کد نویسی انجام دهید و اگر هم کد نویسی بلد نیستید می توانید از افزونه استفاده کنید.

افزایش سرعت سایت

شاید در روز کاربران زیادی وارد سایت شما شوند اما اگر با کندی لود سایت مواجه شدند سریعا ان صفحه را ترک می کنند اما نگران نباشید ما چند روش برای شما یاد می دهیم تا سرعت سایت خود را ا چند برابر افزایش دهید بع نظرمن یکی از بهترین افزونه های برای ان کار افزونه wp-rocket است که میتوانید از ان استفاده کنید

راه دوم فشرده کردن فایل های css و java باشید که با فرشده کردن انها می توایند سرعت سایت خود را افزایش دهید که به ان unminify  گقته می شود برای فرشده سازی فایل ها css و java می توانید به سایت unminify.com مراجعه کنید و فایل ها را فرشده کنید.

بهینه سازی تصاویر در وردپرس

خیلی راحت می خواهیم این بخش را به پایان برسانیم اگر در سایت فقط خودتون مطلب میزارید و نویسده های زیادی ندارید می توایند از سایت tinypng.com یا اگر چند نویسندگی دارید می توانید از افزونه ها استفاده کنید.

استفاده از SSL / HTTPS کنید.

SSL یک فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوند رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می کند.

وب سایت های ایمن شده با SSL با علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث می شود وب سایت شما قابل اعتمادتر باشد و اگر فروشگاه اینترنتی با وردپرس اداره می کنید و اطلاعات حساس پرداخت را پردازش می کنید ، لازم است. این اقدام را انجام دهید

شرکت های زیادی ssl رایگان دهند اما توصیه ما شرک میهن وب هاست است که به راحتی با خرید هاست با یک کلیک می توانید ssl را فعال کنید

در اپدیت های اینده گوگل کروم اطلاع داده است که سایت های دارای ssl نباشد به حق کاربران احترام نمی گذارند و سایت ان را به عنوان ویروس شناسای می کند پس هرچه سریع تر ssl را در سایت فعال کنید

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *