فروشگاه فیگووب

انتقال سایت وردپرسی از لوکال هاست به هاست اصلی (2 روش)

انتقال سایت وردپرسی را به خوبی در این مقاله را یاد می گیرید خوب حالا کامل سایت خود را روی هاست لوکال نصب و راه اندازی کردید و می خواهید سایت خود را روی هاست اصلی نصب کنید . این کار سخت است که تمام تنظیمات و کار های که انجام دادید رو دوباره روی هاست اصلی انجام دهید. اگر می خواهید یاد بگیرید که تمام تغییراتی که روی لوکال هسات انجام دادید و بیایید شاه کار خود را به جهان نشان دهید با ما همراه باشید.

بهترین کار برای یادگیری سریعتر ترین روش برای وردپرس و توسعه سایت خود تمرین و کار کردن روی هاست محلی یا همان لوکال هاست که در سیستم خودتون نصب می شود مثل WAMP و xampp است.

ما برای انتقال سایت وردپرسی خود از لوکال هاست به هاست اصلی دو راه کار را برای شما انجام خواهید داد که می توانید در ادامه ان ها را یاد بگیرید.

  • روش اول با استفاده از افزونه است که این برای مبتدیان خوب است
  • روش دوم دستی این کار را انجام خواهیم داد.

قبل از شروع

برای اینکه به خواهید وردپرس را به هاست اصلی انتقال دهید باید چند مورد را در نظر داشته باشید.

ابتدا فرض می کنیم که شما یک سایت وردپرسی در هاست محلی (که به آن localhost نیز گفته می شود) در رایانه شما اجرا می شود و دسترسی کامل به آن دارید.

در این مرحله باید یک دامنه و یک هاست خریداری کنید. اگر خودتان شرکت هاستینگ ر در نظر دارید که هیچ اما اگر نمی دانید از کجا هاست با کیفیت خریداری کنید با یک مقاله برای شما اماده می کنیم که می توانید شرکت هاستینگ خود را انتخاب کنید.

برای اینکه در انتقال سایت خود به مشکل نخورید مرحله به مرحله با ما همراه باشید و گام ها را به خولب انجام دهید.

خوب پس از درک موارد بالا اگر آماده اید؟ بیایید مهاجرت کنیم به انتقال سایت وردپرس خود؟

1 انتقال سایت خود با استفاده از افزونه Duplicator

این روش برای مبتدیان اشان تر است و به راحتی می توانند سایت خود را انتقال دهند. که ما در اینجا می خواهیم انتقال سایت وردپرسی را از لوکال هاست به هاست اصلی یا جهانی منتقل کنیم که این کار را با افزونه وردپرس انجام می دهیم.

مرحله اول . نصب و راه اندازی افزونه Duplicator

اولین کاری که باید انجام دهید نصب افزونه Duplicator در هاست محلی خود است. اگر نمی دانید چه جوری افزونه وردپرس رو نصب کنید مقاله آموزش نضب افزونه وردپرس رو مطالعه بفرمایدد.

پس از فعال سازی به قسمت Duplicator  به پیشخوان وردپرس اضافه می شود که باید وارد ان شوید و بعد وارد بخش Packages شوید و در ان صفحه Create New را بزنید.

پس از ان روی دکمه Next کلیک کنید.

حالا افزونه فایل ها را برسی می کنند تا ببیند همه چیز مرتب است. اگر پیغام Scan Complete را مشاده می کنید. یعنی همه چیز مرتب است. بعد از این پیغام روی چک باکس را انتخاب کنید رو روی دکمه Build کلیک کنید.

فرایند ساخت به اندازه اندازه سایت شما ممکن است طول بکشد پس صبور باشید تا افزونه ساخت رو به اتمام برساند. دقت کنید که ا برایند ساخت این تب را در مرورگر باز نگهدارید.

پس از اتمام ، گزینه های بارگیری برای Installer و بسته بایگانی را مشاهده خواهید کرد. برای بارگیری هر دو پرونده در رایانه خود ، باید روی پیوند “بارگیری یک کلیک” کلیک کنید.

این پرونده ها چی هستند؟

خوب ، فایل zip یک کپی از وب سایت کامل وردپرس شماست. این شامل تمام پرونده های اصلی وردپرس و همچنین تصاویر ، آپلودها ، تم ها ، پلاگین ها و نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس شما است.

فایل installer  اسکریپتی است که با باز کردن بسته بندی پرونده بایگانی ، انتقال را به طور خودکار انجام می دهد.

توجه : هنگام نصب باید این دو پرونده کنار هم باشند یا در یک پوشه

مرحله 2. یک پایگاه داده برای سایت خود ایجاد کنید:

قبل از اینکه بتوانید فرایند نصب را اجرا کنید یا سایت وردپرس را از localhost به هاست اصلی خود بارگذاری کنید ، باید یک پایگاه داده MySQL برای سایت خود ایجاد کنید.

اگر قبلاً یک پایگاه داده MySQL ایجاد کرده اید ، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

برای ایجاد یک پایگاه داده باید به داشبورد cPanel حساب میزبانی خود مراجعه کنید. به بخش Databases رفته و سپس بر روی نماد MySQL Databases کلیک کنید.

در صفحه بعدی ، فیلدی برای ایجاد یک پایگاه داده جدید مشاهده خواهید کرد. به سادگی یک نام برای پایگاه داده خود ارائه دهید و بر روی دکمه “ایجاد پایگاه داده” کلیک کنید.

حالا یک پایگاه داده برای شما ساخته شده است و باید به بخش MySQL Users بروید و یک user برای خود ایجاد کنید.

کاربری که الان باهم ساختیم هنوز دسترسی کامل رو به دیتابیس ندارد. باید دسترسی این نام کاربری رو به تمام بخش های دیتابیس بدهید. وقتی که این کار را کرید پایگاه داده شما اماده برای استفاده است

مرحله 3. بارگذاری پرونده ها از لوکال هاست به هاست

برای بارگذاری پرونده ها وارد فایل منیجر هاست خود شوید و بعد پوشه public_html یا www را باز کنید. حالا باید پرونده ها را در این مسیر بارگذاری کنیم.

مرحله 4. اجرای فایل نصب

پس از این که فایل های بسته ای نصبی رو داخل هاست اپلود کردید باید فایل installer.php داخل مرورگر در تب جدید باز کنید. که لینکش برای من شده این : https://example.com/installer.php

فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید.

با این کار جادوگر مهاجرت Duplicator راه اندازی می شود.

نصب کننده به طور خودکار پرونده بایگانی را اسکن کرده و یک آزمایش اعتبار سنجی را انجام می دهد. شما باید کادر تأیید شرایط و ضوابط را علامت بزنید و با کلیک بر روی دکمه Next ادامه دهید.

در صفحه بعد ، از شما می خواهد اطلاعات پایگاه داده وردپرس خود را وارد کنید.

میزبان شما احتمالاً localhost خواهد بود. پس از آن ، جزئیات پایگاه داده ای را که در مرحله قبل ایجاد کرده اید وارد خواهید کرد.

هنگامی که اطلاعات را وارد کردید دکمه Test Database بزنید تا اطلاعات برسی شود اگر اطلاعات درست بود دکمه Next را بزنید .

بس نصب دیتابیس مرحله 4 برای شما باز می شود که توصیه من این است که به هیچی درست نزنید و همن جوری بعدی رو بزنید.

اکنون انتقال را به پایان می رساند و صفحه موفقیت را به شما نشان می دهد. اکنون می توانید بر روی دکمه “ورود به سیستم” کلیک کنید تا وارد قسمت مدیریت وردپرس در سایت زنده خود شوید.

روش 2. انتقال دستی وردپرس از لوکال هاست به هاست اصلی

در این روش ، ما به شما نحوه انتقال دستی وردپرس از سرور محلی به سایت زنده خود را به شما نشان خواهیم داد. اگر روش اول جواب ندهد مفید است یا ترجیح می دهید آن را به صورت دستی انجام دهید.

مرحله 1: بکاپ گیری از پایگاه داده محلی وردپرس

چگونه از پایگاه داده وردپرس به صورت دستی و با پلاگین پشتیبان تهیه کنیم؟ اولین کاری که باید انجام دهید وارد پایگاه داده خود شوید که برای من ادرس این است http://localhost/phpmyadmin و از دیتابیس خود ی خروجی بگیرید.

در گزینه Export Method ، می توانید “سریع” یا “سفارشی” را انتخاب کنید. سفارشی گزینه های بیشتری برای صادرات پایگاه داده شما در اختیار شما قرار می دهد.

ما توصیه می کنیم Quick را انتخاب کنید ، و سپس بر روی دکمه Go کلیک کنید تا پایگاه داده خود را بارگیری کنید

حالا خروجی دیتابیس تما شد و فایل دانلود شده را در یک پوشه نگهداری کنید

مرحله 2: ذخیره فایل های وردپرس

از فایل های وردپرس یک بکاپ بگیرید یا به همان فایل زیپ تبدیل کنید.

بالا یاد گرفتید که در هاست اصلی یک پایگاه داده ایجاد کنیم پس نیازی نیست که دوباره آموزش دهیم حالا برید و یک پایگاه داده جدید ایجاد کنید.

اگر پایگاده شما ایجاد شد شبیه عکس زیر وارد بخش Import  شوید.

مرحله 5: URL سایت را تغییر دهید

اکنون باید URL سایت را در پایگاه داده خود تغییر دهید تا با سایت زنده وردپرس شما ارتباط برقرار کند.

در phpMyAdmin ، به دنبال جدول wp_options در پایگاه داده خود باشید که ما در مرحله 4 وارد کردیم. اگر پیشوند پایگاه داده خود را تغییر دادید ، به جای wp_options ممکن است {prefix} _options باشد.

روی دکمه Browse در کنار wp_options یا پیوندی که در نوار کناری مشاهده می کنید کلیک کنید تا صفحه با لیستی از فیلدها در جدول wp_options باز شود. تصویر زیر را ببینید:

در قسمت options_name ، باید به دنبال siteurl بگردید. روی نماد Edit Field که در انتهای سمت چپ ابتدای ردیف یافت می شود کلیک کنید.

وقتی روی قسمت ویرایش کلیک می کنید ، یک پنجره قسمت ویرایش ظاهر می شود. در کادر ورودی برای option_value ، URL نصب محلی خود را احتمالاً چیزی مانند: http://localhost/test مشاهده خواهید کرد. آدرس اینترنتی سایت خود را با دقت در این قسمت وارد کنید ، به عنوان مثال: https://figuweb.com

با کلیک روی دکمه Go قسمت را ذخیره کنید.

بعد ، باید این مرحله را برای نام گزینه تکرار کنید: خانه. صفحه wp_options می تواند چند صفحه داشته باشد ، بنابراین کافیست برگه home را پیدا کنید.

معمولاً در صفحه دوم است که می توانید با کلیک روی فلشهای صفحه بندی در phpMyAdmin به آن بروید.

url صفحه اصلی را به روز کنید تا همان سایت شما باشد.

مرحله 6: سایت زنده خود را راه اندازی کنید

اکنون که ما پایگاه داده را وارد کردیم و همه مطالب ما باید بارگذاری شوند ، زمان پیکربندی وردپرس است.

در این زمان ، سایت شما باید خطایی در ایجاد خطای اتصال پایگاه داده نشان دهد.

برای رفع این مشکل ، با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و پرونده wp-config.php را ویرایش کنید.

شما باید نام پایگاه داده ، کاربر و رمز عبوری را که قبلاً در مرحله 3 ایجاد کرده اید ، ارائه دهید.

در مرحله بعد ، فایل wp-config.php را ذخیره کرده و مجدداً در سرور خود بارگذاری کنید.

اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید و اکنون باید به صورت زنده فعال شود.

بعد ، باید به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و به تنظیمات »عمومی بروید. بدون تغییر چیزی ، به پایین پیمایش کنید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

با این کار URL سایت در هرجای دیگری که لازم باشد اصلاح می شود.

پس از آن به تنظیمات »پیوند ثابت بروید و گزینه Save Changes را کلیک کنید تا مطمئن شوید که همه پیوندهای پست خوب کار می کنند.

مرحله 7: با به روزرسانی مسیرها تصاویر و پیوندهای شکسته را برطرف کنید

هر زمان که انتقال سایت وردپرسی را از یک دامنه به دامنه دیگر یا از سرور محلی به یک سایت زنده منتقل می کنید ، با پیوندهای خراب و تصاویر گمشده روبرو خواهید شد.

یا می توانید از پرس و جو SQL استفاده کنید و یا از افزونه وردپرس Velvet Blues استفاده کنید.

برای کسانی که می خواهند این کار را از طریق SQL انجام دهند ، در اینجا یک جستجوی ساده SQL آورده شده است که باید این مشکل را حل کند:

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, 'localhost/test/', 'www.yourlivesite.com/');

به سادگی به phpMyAdmin بروید ، روی پایگاه داده خود کلیک کنید و سپس از فهرست بالا روی SQL کلیک کنید. این کد را بنویسید ، اما فراموش نکنید که آن را با سایت محلی خود و URL های سایت اصلی تغییر دهید.

خوب کار تمام شد به همین کارحتی توانسیتد سایت خود را با دو روش انتقال دهید. موفق باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *