فروشگاه فیگووب

شورت کد یا کد کوتاه در وردپرس چیست؟چگونه از آن استفاده کنیم.

نام لاتین شورت و انگلیسی آن shortcodes است که داشتن ظاهری منحصر به فرد هدف اکثر دارندگان وب سایت در اینترنت است. اگرچه افزونه ها می توانند بخشی از این شکل ظاهری را فراهم کنند ، اما می توان کارهای بیشتری انجام داد تا سایت شما به معنای واقعی کلمه یک در یک میلیون باشد. با استفاده از کد کوتاه می توان سفارشی سازی وردپرس را بیشتر انجام داد.

امروز ، ما بررسی خواهیم کرد که کد کوتاه چه کاری می تواند انجام دهد و چگونه از آن استفاده کنیم.

شورت کد(shortcodes) یا کد کوتاه چیست؟

شورت کد ها بخشهای کوچکی از کد است که به سیستم می گوید چگونه اجزای خاصی را در وب سایت شما نمایش دهد. در بیشتر موارد ، این قطعه های متن را می توان در هر بخشی از محتوای شما کپی و جایگذاری کرد ، خواه یک صفحه ثابت باشد یا یک پست. جای کدگذاری واقعی HTML یا PHP را می گیرد و برای استفاده در سیستم ویرایش محتوای وردپرس متراکم می شود.

در نتیجه ، استفاده از شورت کد وردپرس می تواند زمان زیادی را در توسعه دهندگان صرفه جویی کند ، به ویژه هنگامی که آنها می خواهند آن را به چندین پست یا صفحه اضافه کنند.

shortcodes یا کد کوتاه چگونه کار می کند؟

شورت کد وردپرس یا کد های کوتاه را می توان برای اهداف گسترده ای ایجاد کرد. نمایش اطلاعات ، کنترل نحوه مشاهده صفحات و حتی وارد کردن محتوا از سایت های اجتماعی تنها برخی از کارهایی است که می توانید با این خطوط کوتاه متن انجام دهید.

به طور معمول کد کوتاه معمولاً توسط افزونه ها استفاده می شود.

افزونه هایی که از شورت کد وردپرس استفاده می کنند ، غالباً با آموزشهای مختصر در مورد محل قرارگیری آنها ارائه می شوند. این مکانها معمولاً شامل یک بلوک کد کوتاه در ویرایشگر Gutenberg یا در ویرایشگر متن در قالب Classic هستند.

آنها به طور خودکار توسط پلاگین تولید می شوند ، که به شما امکان می دهد به سادگی خط را کپی کرده و در مکان مورد نظر خود قرار دهید. همچنین می توانید کد کوتاه خود را با کدگذاری در قسمت انتهایی وب سایت خود یا با استفاده از یک افزونه ایجاد کنید.

برای انجام هر کاری در وردپرس می توان شورت کد ایجاد کرد. این افزونه ها توسط پلاگین های دیگر ساخته می شوند یا توسط خود شما ایجاد می شوند تا در صفحات و پست های شما میانبر ایجاد کنند. به عنوان مثال ، می توانید با اصلاح فایل عملکرد در وردپرس ، برای کدگذاری Adsense خود یک کد کوتاه ایجاد کنید.

این می تواند یک کد طولانی و پیشرفته را به یک کلمه ساده تبدیل کند تا روی یک پست قرار گیرد. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق کاربران به سادگی کد کوتاه را کپی و پیست می کنند تا ساده باشد.

نحوه استفاده از shortcodes در وردپرس

چندین روش برای افزودن شورت کد وردپرس وجود دارد. می توان آنها را مستقیماً در یک صفحه یا پست اضافه کرد ، یا اینکه می توانند به یک ابزارک متن اضافه شوند. هنگامی که بدانید چه کاری انجام می دهید ، افزودن کد کوتاه فقط چند ثانیه طول می کشد.

توجه: ویرایشگر گوتنبرگ مدتی است که وجود دارد و بسیاری از پلاگین ها شروع به اضافه کردن بلوک های سفارشی می کنند که حاوی کد کوتاه در. بنابراین ، ممکن است لازم باشد که از بلوک سفارشی خاص برای افزودن یک ویژگی خاص استفاده کنید.

بیایید با بررسی چگونگی افزودن کد کوتاه در ویرایشگر گوتنبرگ شروع کنیم.

مرحله 1: یک بلوک کد کوتاه اضافه کنید

Gutenberg یک ویرایشگر مبتنی بر بلوک است و همانطور که انتظار دارید یک بلوک اختصاصی برای افزودن شورت کد وردپرس وجود دارد.

توجه: برخی از شورت کد وردپرس هنگام جایگذاری در یک بلوک متنی معمولی کار می کنند ، اما تعداد زیادی از آنها وجود ندارند که این کار را نمی کنند. بنابراین ، همیشه توصیه می شود برای جلوگیری از شرایطی که کار نمی کنند ، از یک بلوک کد کوتاه استفاده کنید.

وارد هر پست یا صفحه ای در وب سایت خود شوید و بر روی دکمه “+” کلیک کنید.

اضافه کردن بلوک

با این کار می توانید هر بلوک موجود در ویرایشگر خود را انتخاب کنید. برای جستجوی بلوک کد کوتاه از جعبه جستجو استفاده کنید و روی آن کلیک کنید.

اضافه کردن شورت کد

بلوک کد کوتاه به شما امکان می دهد یک شورت کد وردپرس در آن اضافه کنید. اگر چندین کد کوتاه داشته باشید ، به چندین بلوک کد کوتاه احتیاج دارید.

به سادگی کد کوتاه را وارد بلوک کنید و می توانید جلوه های آن را در پیش نمایش صفحه مشاهده کنید. بخاطر داشته باشید که نمی بینید کد کوتاه در ویرایشگر چه کاری می تواند انجام دهد.

توجه: به یاد داشته باشید که محل بلوک کد کوتاه را بخاطر داشته باشید. این جایی است که کد کوتاه در صفحه ظاهر می شود. بنابراین اگر کد کوتاه یک گالری اضافه کرد و شما می خواستید که در پایین نمایش داده شود ، بلوک کد کوتاه باید در پایین باشد.

مرحله 2: کد کوتاه را به Widget Area اضافه کنید

همچنین می توانید در وردپرس کد کوتاه را به منطقه ویجت خود اضافه کنید. این کار را می توان با استفاده از ابزارک متن انجام داد. بر خلاف ویرایشگر واقعی ، ویجت متن از بلوک استفاده نمی کند. بنابراین این کار مانند کپی کردن و جایگذاری کد ساده است.

بر روی نمایش کلیک کرده و گزینه ابزارک ها را انتخاب کنید.

بخش ویجت وردپرس از یک رابط کشیدن و رها کردن استفاده می کند تا افزودن ویجت ها به بخش های خاص را آسان کند. همه ابزارک ها در سمت چپ صفحه و مناطق ویجت ها در سمت راست صفحه قرار دارند.

ابزارک Text را پیدا کنید و آن را به قسمت ابزارک مناسب (نوار کناری ، هدر ، پاورقی) بکشید.

اضافه کردن شورت کد به ابزارک ها

ابزارک متن باید شبیه ویرایشگر کلاسیک باشد (اگر این مورد را به خاطر بسپارید) ، از یک ویرایشگر بصری و متنی تشکیل شده است که می توانید با کلیک روی برگه مناسب بین آن جابجا شوید. می توانید کد کوتاه را در هر یک از ویرایشگرها قرار دهید.

توجه: هنگام افزودن کد کوتاه ، اندازه ناحیه ویجت را به خاطر بسپارید. در حالی که همه کد کوتاه در یک ابزارک متن کار می کند ، اما به طور خودکار تغییر اندازه نمی یابد تا در آن جا شود. این باعث می شود تصاویر قطع شوند یا بسیار بد به نظر برسند. از اندازه مناسب تصویر اطمینان حاصل کنید.

به سادگی کد کوتاه را در ابزارک متن جایگذاری کنید.

مشابه ویرایشگر معمولی ، شما نمی توانید شکل کوتاه را مشاهده کنید و نمی توانید پیش نمایش آن را نیز ببینید. درعوض ، باید در یک وب سایت زنده مشاهده شود.

با این روش می توانید شورت کد را در وردپرس اضافه کنید ، تبریک می گویم.

آیا می توانم کد کوتاه خود را ایجاد کنم؟

کاملا! بله برای ایجاد کد کوتاه در وردپرس دو روش وجود دارد ، افزودن آنها از طریق کد و استفاده از یک افزونه.

استفاده از کد برای افزودن کد کوتاه بسیار پیچیده است و برای مبتدیان چیزی نیست. با این وجود ، لازم به ذکر است که راهنماهایی برای کد کوتاه سفارشی بسیار اساسی وجود دارد که می توان با کپی و چسباندن کد انجام داد.

با این حال ، اگر واقعاً می خواهید کد کوتاه سفارشی ایجاد کنید ، لازم است برخی اصول کدگذاری را یاد بگیرید.

روش دیگر برای افزودن کد کوتاه ساده سفارشی ، استفاده از افزونه است. پلاگین های متنوعی وجود دارد که به شما امکان می دهد کد کوتاه سفارشی بسیار ساده ایجاد کنید. یک پلاگین عالی که باید در نظر بگیرید ، پلاگین Shortcoder است.

به شما امکان می دهد به راحتی کد کوتاه را در وردپرس ایجاد کنید ، اما به خاطر داشته باشید که این امکانات تا حدودی محدود هستند. برای کد کوتاه بسیار پیچیده ، کدگذاری تنها گزینه است.

کد کوتاه اصلی

کد کوتاه توسط بسیاری از افزونه ها استفاده می شود و درک نحوه افزودن آنها برای راه اندازی یک وب سایت در سال 2021 ضروری است.

می توان از آنها برای جاسازی گالری ها در صفحات شما ، نمایش فیدهای حساب توییتر یا حتی نشانگر سهام با API مناسب استفاده کرد. اینها در حالی که هنوز نتیجه دلخواه را ارائه می دهند ، برنامه نویسی HTML گسترده را از پست های شما حذف می کنند.

اگرچه ایجاد خود ممکن است کمی تمرین داشته باشد ، اما انتخاب پلاگین مناسب می تواند میزان کار شما را برای طراحی بسیار کاهش دهد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *