فروشگاه فیگووب

چگونه می توان امتیاز 100 را در Google PageSpeed برای سایت وردپرس بدست آورد؟

گوگل اخیراً اعلام کرده است که تجربه صفحه یکی از عواملی در الگوریتم است که بر موقعیت های رتبه بندی جستجو تأثیر می گذارد. اصطلاح جدید Core Web Vital که در کنسول جستجوی Google مشاهده می کنید در حال تبدیل شدن به فاکتورهای مهمی هستند که آینده وب را مشخص می کنند. این امر کلیه مدیران وب سایت ها را مجبور می کند تا اطمینان حاصل کنند که سرعت بارگذاری سایت توسط Google درخواست شده است تا رتبه خوبی را در نتایج جستجو بدست آورند. اگر از وردپرس برای میزبانی سایت خود استفاده می کنید در واقع به راحتی می توان نمره 100/100 را در ابزار Google PageSpeed ​​Insights بدست آورد. وقعا این را در نظر بگیرید نمره 100 در google pagespeed کار ساده ای نیست اما با همین روش های که ما در اینجا دادیم می توانید نمره خود را به 100 برسانید.

این یک مطالعه موردی با تجربه خودمان است. از این رو ، ما افزونه ها / مضامین / نام شرکت میزبان را به صراحت ذکر می کنیم. مهم این است که اگر دید واضحی از آنچه انجام می دهید ، همیشه لازم نیست که به نمره PageSpeed ​​نگاه کنید. به عنوان مثال ، می توانید از تبلیغات پولی یا بازاریابی اجتماعی برای ارتقا site سایت خود که امتیاز ضعیف سرعت صفحه دارد استفاده کنید. بنابراین ، متن این مقاله برای وبلاگ نویسان قابل استفاده برای کسب نمره سرعت بالاتر قابل استفاده است بنابراین شانس رتبه بندی بالاتر موتور جستجو و تجربه بهتر کاربر را افزایش می دهد.  

Google PageSpeed ​​Insights چیست؟

ابزار کمی وجود دارد. می توانید برای نظارت بر سرعت وب سایت وردپرس استفاده کنید. Google PageSpeed ​​Insights ، Pingdom ، GTmetrix و WebPage Test برخی از ابزارهای پرکاربرد در لیست هستند. از آنجا که ، نتایج جستجوی گوگل میزان بازدید بسیاری از وب سایت ها را تعیین می کند ، استفاده از ابزار PageSpeed ​​Insights به عنوان مرجع خوب است.

می توانید به ابزار PageSpeed ​​رفته و هر URL صفحه را وارد کنید تا امتیاز سرعت را بدست آورید. عوامل بسیاری در تأثیرگذاری امتیاز وجود دارد که می توانید از سایت رسمی توسعه دهنده Google بخوانید . در زیر خلاصه ای از عوامل اندازه گیری شده بر نمره ای که مشاهده می کنید آورده شده است.

توجه ابزار Google PageSpeed ​​Insights با ip ایران به خوبی کار نمی کند و برای کار با ابزار لازم است که ip خود را با استفاده از فیلترشکن تغییر دهید..

عاملوزن
اولین رنگ محتوا15٪
شاخص سرعت15٪
بزرگترین رنگ محتوای25٪
زمان تعاملی15٪
زمان لود کامل سایت25٪
تغییر چیدمان تجمعی

پس از تجزیه و تحلیل صفحه وب ، Google نمره ای بر اساس مقیاس 100 امتیاز ارائه می دهد. در زیر سه محدوده برای نشان دادن موقعیت سرعت صفحه تجزیه و تحلیل شده وجود دارد.

 • 0-49: ضعیف
 • 50-79: نیاز به بهبود دارد
 • 80-100: خوب

بنابراین ، نمره 100/100 در Google PageSpeed ​​بارگذاری سریع و سریع سایت شما را نشان می دهد ، بدیهی است که گوگل و کاربران بارگیری سریع وب سایت ها را دوست دارند..

بخاطر داشته باشید ، به غیر از فاکتورهای ذکر شده در بالا ، Google فرصتهایی مانند حذف اسکریپتهای بلااستفاده یا حذف CSS بلااستفاده را نیز پیشنهاد خواهد کرد. با این حال ، اینها توصیه هایی هستند و حتی در تلاش برای گذراندن آنها از حسابرسی نیز نمره شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. ما این نکته را صریحاً بیان می کنیم زیرا بسیاری از وبلاگ نویسان فکر می کنند حذف jQuery به کسب امتیاز بالاتر کمک می کند.

امتیاز و اندازه وب سایت ما

قبل از توضیح نحوه گرفتن 100/100 ، می خواهیم نمره صفحه اصلی خود را به شما نشان دهیم. همانطور که مشاهده می کنید ، ما هم برای موبایل و هم برای دسک تاپ 100 دریافت می کنیم.

5 عامل برای کسب امتیاز 100/100 در Google PageSpeed

در زیر 5 فاکتور برتر ذکر شده است که ما در کسب جزئیات 100/100 در Google PageSpeed ​​مهم ارزیابی می کنیم.

 1. شرکت میزبانی خوب دریافت کنید
 2. بدون کد تبلیغات
 3. از تم سبک استفاده کنید
 4. پلاگین های سنگین را حذف کنید
 5. از افزونه Caching استفاده کنید

عوامل دیگری مانند پاکسازی DB و CDN نیز بسته به شرایط شما می توانند کمک کنند. ما این جنبه ها را نیز پوشش خواهیم داد.

شماره 1 میزبانی خوب حرف اول را می زند

میزبانی خوب برای رتبه بهتر

داشتن یک میزبانی خوب بهتر از همه چیز است که پاسخ سایت شما سریع تر باشد. پس اگر می خواهید نمره 100 در google pagespeed را دریافت کنید توصیه می کنم از شرکت های معتبر ایران برای گرفتن هاست با کیفیت استفاده کنید. متاسفانه هنوز در ایران شرکت های هاستینگ از ابزار های خیلی با کیفیت بالا استفاده نمی کنند و تمام هاست ها بین سایت ها اشتراکی است و نمی شود زیاد روی هاست های اشتراکی حساب کرد که نمره خود را در Google PageSpeed افزایش دهید. و اگر قدرت ان را دارید برای خود یک سرور با کیفیت تهیه کنید تا رتبه خوبی کسب کنید.

شماره 2 بدون کد تبلیغات

تقریباً 90٪ وبلاگ نویسان برای کسب درآمد آنلاین وبلاگ نویسی را شروع می کنند . اولین انتخاب برای آنها درخواست برای Google AdSense و انتخاب دوم این است که بازاریابی وابسته را امتحان کنید. از آنجا که بازاریابی شرکت های وابسته به یک سایت معتبر نیاز دارند ، Google AdSense گزینه ای ایده آل برای وبلاگ نویسان جدید است.

ما از Google AdSense استفاده می کنیم و این منبع اصلی درآمد ما برای راه اندازی این وب سایت است. ما در مقاله خود – AdSense Vs Page Speed ​​an Irony – مشکلات AdSense و سرعت صفحه را توضیح داده ایم . صفحه ای که ما در PageSpeed ​​آزمایش کرده ایم صفحه اصلی این سایت است. دلیل اینکه ما نمره 100/100 می گیریم این است که ما از کد AdSense در صفحه اصلی استفاده نمی کنیم. با این حال ، تبلیغات خودکار در کل سایت موجود است. وقتی بعد از بررسی نمره PageSpeed ​​صفحه را بررسی کردیم ، متوجه شدیم که یک آگهی در پایین صفحه نشان داده شده است. صفحه با بارگذاری یک تبلیغ در پایین سریعتر بارگیری می شود.

بگذارید ما نتیجه برخی از صفحه های تصادفی با داشتن 5 تبلیغ AdSense در این سایت را به شما نشان دهیم. همانطور که مشاهده می کنید ، امتیاز در محدوده 55/90 است. این کاهش 45/10٪ در موبایل و دسک تاپ است.

اگر انتخاب شما استفاده از AdSense یا هر برنامه تبلیغاتی مشابه است ، سرعت صفحه را فراموش کنید. Google PageSpeed ​​به دلیل بارگذاری اسکریپت های شخص ثالث در سایت شما ، مشکلات زیادی را به شما نشان می دهد. متأسفانه ، بدون حذف کد اسکریپت تبلیغاتی ، قادر به حل این مشکلات نخواهید بود. تنها با انجام ندادن این کارها های ساده می توانید نمره 100 در google pagespeed دریافت کنید

تأثیر AdSense بر سرعت
تأثیر AdSense بر سرعت

شماره 3 از تم سبک استفاده کنید

داشتن یک قالب سبک خیلی بهتر از هاست با کیفیت است اما به دلیل رعایت نکردن برنامه نویسی در رده 3 قرار دادیم. اگر شما از وردپرس استفاده می کنید سبک بودن قالب نشانه سبد بودن سایت است این قالب شما است که اطلاعات را به کاربر نشان می دهد. و سبک بودن قالب به فایل css , js , html بستگی دارد در مورد تصاویر که با فرمت های png , jpg و.. است به شما بستگی دارد در سایت از چه تصاویری استفاده کنید. اما در اصل سبک بودن قالب به این سه موارد یعنی js , css , html بستگی دارد.

اگر به سرعت سایت خود اهمیت می دهید و می خواهید نمره خوبی در سرعت سایت دریافت کنید توصیه می کنم به هیچ عنوان از صفحه ساز استفاده نکنید چون صفحه ساز ها کدهای زیادی به سورس سایت شما اضافه می کنند به عنوان مثلا افزونه صفحه ساز المنتور به خاطر قرار دادن یک باکس دایره ای کلی از کد های js , css , html را به سایت شما اضافه می کند که باعث کندی سایت شما می شود.

شماره 4 پلاگین های سنگین را حذف کنید

مشابه طرح زمینه ، پلاگین های سنگینی وجود دارد که سرعت صفحه را به سمت پایین می کشد. پیش از این ، ما از پلاگین المنتور پرو ، WooCommerce و WP Review در این سایت استفاده می کردیم. اکنون ، همه آن افزونه ها را همراه با قالب به یک زیر شاخه منتقل کرده ایم. این باعث شد که ترافیک سنگین برای ما همراه با به روزرسانی الگوریتم گوگل در ماه مه سال 2020 ایجاد شود. با این حال ، ما باید با 30 ~ افزایش سرعت بیشتر حرکت کنیم.

اگر می خواهید یک صفحه ساز یا افزونه های مشابه پیدا کنید ، متوقف شوید و دو بار فکر کنید.

 • ما طرح المنتور را تغییر داده و از Gutenberg پیش فرض برای ساخت صفحه اصلی خود استفاده کرده ایم. حتی GeneratePress طرح های Elementor و سازنده صفحه کوچک خود را ارائه می دهد ، با این حال مطمئناً می توانید با استفاده از بلوک گروه Gutenberg ، طرح بندی مناسب با هر امکانی که المنتور دارد استفاده کنیم
 • از افزونه های نفخ مانند WP Review اجتناب کنید – همچنان از قلم عالی 4.7 با قیمت 97 دلار (مجوز 3 سایت) استفاده می کند. این هنگام بارگیری نسخه 6 با بارگذاری نسخه 4.7 در هر صفحه ، کاملاً مضحک است. بخاطر بسپارید ، ما در مورد 2000 صفحه صحبت می کنیم که از این تعداد تنها 70 صفحه از الگوی بررسی پلاگین استفاده می کنند. این نوعی معامله است که شما باید قبل از نصب هر افزونه در سایت خود فکر کنید.
 • WooCommerce پلاگین دیگری است که با افزودن تماس های AJAX مدیر برای سبد خرید ، سایت شما را از بین می برد . باز هم ، 50 محصول در برابر 2000 پست روش خوبی برای حفظ آنها با هم از نظر بازدید و هم از نظر درآمد نیست.

این روشهای سخت یادگیری است ، که درک آنها سالها طول کشید. امیدوارم بتوانید نکته را کسب کنید و فقط از افزونه های مورد نیاز در سایت خود استفاده کنید.

باور کنید با پیشرفته Gutenberg دیگه نباید به ان به عنوان یک ویرایشگر استفاده کنیم بلکه الان نرد ما یک صفحه ساز حساب می شود و من به شما قول می دم که در اینده نزدیک Gutenberg تمام امکانات یک صفحه ساز شدن را پیدا می کند. برای این ارچه سریع تر این صفحه ساز های دیگه که باعث کندی سایت می شوند کنار بزارید و به گوتنبرگ بروید تا بعدا با مشکل مواجه نشوید.

شماره 5 از افزونه Caching استفاده کنید

ما بیش از 1 ماه از WP Rocket استفاده می کنیم . بهترین قسمت این افزونه ایجاد CSS حیاتی برای هر نوع پست در سایت شما است. همراه با حافظه پنهان و پیش بارگیری ، CSS حیاتی سرعت سایت شما را به بالا می برد. توجه داشته باشید ، ما همچنین از WP Rocket با WooCommerce و سایر پلاگین های سنگین استفاده کردیم همانطور که در بالا توضیح داده شد. با این حال ، نتیجه 30/60 در Google PageSpeed ​​بود.

بنابراین ، یافته ها – پلاگین caching بهترین کار را با بهترین تم / پلاگین های کدگذاری شده انجام می دهد. در غیر این صورت ، بدون افزایش زیاد سرعت ، ترکیب اشتباهی خواهید داشت. توجه داشته باشید. از آنجا که می خواهیم حافظه پنهان را مستقل از میزبانی نگه داریم ، WP Rocket یا پلاگین مشابه بهترین گزینه برای ما بود. در زیر حافظه پنهان و سایر ویژگی هایی که با WP Rocket دریافت خواهید کرد آورده شده است:

 • ذخیره مرورگر ، فشرده سازی GZIP ، حذف رشته پرس و جو و بهینه سازی قلم های Google.
 • جاسازی ، شکلک و کنترل ضربان قلب API را غیرفعال کنید.
 • تولید CSS بحرانی برای هر نوع پست با بارگیری مجدد URL ها بر اساس نقشه سایت XML شما .
 • برای بهبود سرعت ، میزبان jQuery Migration ، Google Analytics و Facebook Pixels باشید.
 • CSS و JS را ترکیب و کوچک کنید .
 • پاک کردن ورودی های زائد پایگاه داده مانند گذرا ، تجدید نظر و ذخیره خودکار.
 • تنبل بارگیری تصاویر ، فیلم ها و فریم ها.
 • در صورت نیاز حافظه پنهان را برای موبایل و دسک تاپ جدا کنید.

همچنین می توانید CDN خریداری کرده و از پلاگین بهینه سازی تصویر با هزینه اضافی استفاده کنید (ما از این ویژگی ها استفاده نمی کنیم).

سایر عوامل

خوب ، در سراسر اینترنت هنگام صحبت در مورد سرعت سایت وردپرس ، کلمه “CDN” را پیدا خواهید کرد. ابر آروان cdn رایگان می دهد. مگر اینکه مخاطبان شما را در کشورهای مسدود شده در اینترنت مانند چین هدف قرار دهید ، فکر نمی کنیم CDN در واقع بتواند سرعت را به شدت افزایش دهد. برای سایتی مانند سایت ما به شما کمک می کند تا سریعتر پرونده های ثابت مانند تصاویر بزرگ را ارائه دهید. با این حال، که به طور خودکار تصاویر WebP را با استفاده از افزونه SG Optimizer آنها تولید می کند. ما هنوز از این ویژگی استفاده نمی کنیم ، شما می توانید به جای قالب PNG / JPEG از هر افزونه WebP برای ارائه تصاویر سبک به مرورگرهای پشتیبانی شده استفاده کنید.

عامل دیگر تمیز کردن پایگاه داده و سایت شما است. همانطور که گفته شد ، WP Rocket گزینه پاک سازی DB را ارائه می دهد که می توانید به صورت دوره ای برنامه ریزی کنید. با این حال ، این پاکی نیست که ما در اینجا صحبت می کنیم.

 • آیا می دانید افزونه WooCommerce 25+ جدول در پایگاه داده شما اضافه می کند؟ همانطور که در اینجا توضیح دادیم ، نصب پیش فرض وردپرس فقط 12 جدول برای یک سایت دارد. ما زمان زیادی را در انتقال سفارشات ، محصولات و پرونده های WooCommerce صرف کردیم. همچنین برای پاک سازی فضای ذخیره سازی ، باید تصاویر کوچک WooCommerce را حذف کنیم. درباره نحوه حذف کامل WooCommerce از سایت خود بیشتر بیاموزید .
 • افزونه WP Review Pro به هر پست شما 25 ~ قسمت سفارشی اضافه می کند. همه اینها جدول postmeta را متورم می کنند. همچنین برای هر تصویری که بارگذاری می کنید ، 2 تصویر کوچک اضافی ایجاد می شود.
 • WP Bakery و بسیاری از پلاگین های دیگر دارای CSS ، JS و منابع دیگر در یک شاخه جداگانه در پوشه بارگذاری هستند. این اسکریپت ها با بارگذاری در همه صفحات ، سرعت سایت شما را کم می کنند.
 • طرح Highend برای هر تصویری که بارگذاری می کنید 10 تصویر کوچک ~ ایجاد می کند (این بسته به اندازه تصویر و گزینه ها متفاوت خواهد بود).

کلمات نهایی

ما به طور هدفمند این مقاله را به نوعی نوشته ایم ، آنچه برای دریافت نمره 100/100 در ابزار Google PageSpeed ​​Insights انجام ندهیم. این برای آن دسته از وبلاگ نویسان است که در میانه وبلاگ نویسی هستند و سعی در بهبود سرعت دارند. با این حال ، اگر یک وبلاگ نویس جدید هستید ، باید ایده روشنی از تأثیر انتخاب گزینه هایی مانند AdSense و مضامین سنگین با سازندگان صفحه به شما ارائه دهد. همانطور که یک ضرب المثل مشهور می گوید ، “سادگی یک ظرافت نهایی است” ، انتخاب آنچه شما نیاز دارید به شما کمک می کند تا نمره بالایی کسب کنید و همچنین در وقت خود صرفه جویی کنید.     

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *