فروشگاه فیگووب

تصاویر وردپرس کجا ذخیره می شوند و چگونه می توانید آنها را سازماندهی کنید؟

تصاویر وردپرس در اکثر وب سایت ها نقشی حیاتی دارند. آنها می توانند نوشتار شما را ارتقا بخشند ، وب سایت شما را تزئین کنند و حتی سئو سایت را در رتبه بندی موتور جستجو تأثیر می گذارد. بنابراین ، درک نحوه ذخیره شدن آنها و چگونگی بهینه سازی آنها بی نهایت به شما کمک می کند.

با این حال ، مانند اکثر موارد در وردپرس ، روش های زیادی برای مدیریت تصاویر برای وب سایت شما وجود دارد. بنابراین ، این روش تا حد زیادی به نحوه برخورد شما با شرایط بستگی دارد.

وردپرس تصاویر را از کجا ذخیره می کند؟

اگر تازه کار خود را در وردپرس آغاز کرده اید ، انتظار دارم که بگویید تصاویر در کتابخانه رسانه ذخیره می شوند. و گرچه اینگونه است که در وب سایت خود به آنها دسترسی پیدا می کنید ، اما جایی که ذخیره می شوند نیست.

در واقع ، وردپرس رسانه ها را در پوشه هایی در فهرست میزبان شما سازماندهی می کند. در این حالت ، تصاویر را در / wp-content / uploads / پیدا می کنید . همه تصاویر شما بیشتر در سال و ماه مرتب می شوند.

به عنوان مثال ، اگر تصویری را در نوامبر 2020 بارگذاری کنید ، محل پوشه رسانه وردپرس به شرح زیر است:

/wp-content/uploads/2020/11

در این حالت ، 2020 سال است و 11 ماه ماه است.

البته درک این نکته نیز مهم است که وردپرس چندین نسخه از تصاویر تهیه می کند.

هنگامی که یک تصویر را بارگذاری می کنید ، وردپرس به طور خودکار سه نسخه را ایجاد می کند . این نسخه ها با سه اندازه تصویر در وردپرس ارتباط دارد: تصویر کوچک ، متوسط ​​و بزرگ. بنابراین ، باید چندین نسخه از یک تصویر را در اندازه های مختلف مشاهده کنید.

افزایش محدودیت حجم آپلود در وردپرس به حجم دلخواه

چگونه به تصاویر وردپرس خود دسترسی پیدا کنیم

پیدا کردن تصاویر برای اولین بار در پوشه وردپرس شما ممکن است گیج کننده باشد ، بنابراین من به شما نحوه پیدا کردن پرونده هایی را که قبلا ذکر کردم نشان می دهم.

وارد cPanel خود شوید و گزینه File Manager را انتخاب کنید.

مدیر پرونده

پوشه public_html را انتخاب کنید.

public_html

پوشه wp-content را پیدا کرده و انتخاب کنید.

محتوای wp

پوشه uploads را انتخاب کنید.

پوشه آپلود

اکنون باید لیستی از سال ها را در بالای این پوشه مشاهده کنید.

پوشه سال ها

در مورد من ، این 2017 ، 2018 و 2019 می گوید. هر پوشه حاوی تصاویر بارگذاری شده در آن سال خاص است.

در هر یک از این پوشه ها ، اعداد 1 تا 12 را مشاهده خواهید کرد. هر عدد مربوط به یک ماه است.

پوشه ماه ها

داخل هر پوشه عکس های مربوط به ماه های که در سایت خود عکس اپلود کردید را دسته بندی می کند و شما به راحتی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. الان شما وارد پوشه 12 شوید و عکس های که ماه 12 اپلود کردید رو به من نمایش میده.

این ساده ترین گزینه برای دسترسی مستقیم به مکان ذخیره تصاویر است. با این حال ، این تنها گزینه شما نیست. همچنین می توانید از برنامه FTP استفاده کنید.

برنامه های FTP

برنامه filezilla

با استفاده از FTP یا File Transfer Protocol ، مانند FileZilla ، می توانید با اتصال به میزبان خود به پوشه های تصاویر دسترسی پیدا کنید. حتی می تواند به شما امکان اضافه کردن تصاویر جدید را از طریق رایانه دیگر به روشی ایمن به وب سایت خود بدهید.

منظم نگه داشتن تصاویر می تواند به شما در حفظ و نگهداری صحیح وب سایت کمک کند. هرچه سایت شما کارآمدتر باشد ، احتمال موفقیت آن بیشتر است. به طور مرتب تمیز کردن محل را انجام دهید و درهم و برهمی را که می تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد کاهش دهید.

ساخت لودینگ برای عکس ها در وردپرس

دسترسی به عکس ها در داشبورد وردپرس

عکس های اپلود شده در وردپرس

روش سنتی تر برای مشاهده تصاویر خود از طریق کتابخانه رسانه است. به شما امکان می دهد براساس نام ، ماه یا نوع پرونده جستجو کنید. همچنین اطلاعات بیشتری از آنچه در فهرست پرونده پیدا می کنید ، فراهم می کند.

به عنوان مثال ، می توانید متن alt ، توضیحات ، اندازه های موجود و حتی اطلاعات بیشتر را مشاهده کنید. علاوه بر این ، در واقع می توانید نحوه نمایش تصویر در حال پرواز را ویرایش کنید. این در بسیاری از شرایط بسیار مفید است و به شما کمک می کند تا از ایجاد نسخه جدیدی از تصویر جلوگیری کنید.

امید واردیم از این مقاله آموزشی به خوبی استفاده کرده باشید. موفق باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *