فروشگاه فیگووب

نحوه ریدایرکت کاربران در وردپرس پس از ورود موفقیت آمیز

آیا می خواهید کاربران پس از ورود موفق آمیز؟ یا ریدایرکت کاربران در وردپرس را انجام دهید شاید شما می خواهید نقش های کاربر خاصی برای دسترسی به یک URL خاص داشته باشید. در هر صورت ، تغییر مسیر کاربران وردپرس پس از ورود به سیستم چندان دشوار نیست.

ریدایرکت کاربران در وردپرس چرا مهم است؟ در واقع ، به ساده سازی تجربه کاربر کمک می کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است صفحات یا پستهای مختص نقش کاربر را در وب سایت خود داشته باشید. با استفاده از تغییر مسیر در ورود ، این کاربران بلافاصله به صفحات خاص ارسال می شوند.

شاید شما برای محتوای پولی نقش های سفارشی داشته باشید. شاید شما پست های خصوصی ایجاد کرده اید و می خواهید کاربران به آن دسته خاص هدایت شوند. برای کنترل تعامل کاربر هنگام ورود به سیستم ، کارهای زیادی می توانید انجام دهید.

امروز ، من قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه پس از ورود موفق ، ریدایرکت کاربران در وردپرس.  با یک پلاگین ساده انجام دهید و اگر دوست ندارید از پلاگین استفاده کنید در اخر صفحه چند نمونه کد برای شما قرار دادیم که می توانید از آن استفاده کنید، شما کاملاً کنترل می کنید چه کسی در وب سایت شما چه کاری انجام می دهد.

هدایت کاربر با استفاده از افزونه peters login redirect

در این آموزش ، من مقداری از افزونه Peter’s Login Redirect را نشان می دهم . این گزینه های مختلفی دارد و از نظر آنچه می خواهید به انجام برسانید انعطاف پذیر است. ریدایرکت کاربران در وردپرس بعد از ورود به سیستم یا ثبت نام کاربر باشد ، این ابزار کاملاً کار می کند. اگر نمی دانید افزونه وردپرس را نصب کنید آموزش نصب افزونه وردپرس را مشاهده کنید

peters login redirect” را نصب و فعال کنید.

نصب افزونه peters login redirect

به تنظیمات بروید و روی “Login/logout redirects” کلیک کنید.

رفتن به تنظیمات افزونه peters login redirect

همانطور که مشاهده می کنید ، این پلاگین پنج نوع ورود مختلف را مدیریت می کند. همچنین دارای چند تنظیمات سفارشی سازی است که من در یک لحظه پوشش می دهم. بیایید نگاهی به هر یک بیندازیم.

همه این نقش ها دارای بخش هایی برای “URL” و “Logout URL” هستند. این جایی است که شما آدرس وب صفحه ای را که می خواهید ریدایرکت کاربران در وردپرس را انجام دهید. به عنوان مثال ، می توانید با وارد کردن “https://figuweb.com” در هر یک از این قسمتها ، یک ورود به وردپرس را برای هدایت به صفحه اصلی تنظیم کنید.

البته شما می خواهید بخش “figuweb” را با نام دامنه خود تغییر دهید .

تنظیمات افزونه peters login redirect

کاربران خاص | Specific users

پنجره کشویی لیستی از تمام کاربران فعال وب سایت وردپرس شما را گسترش می دهد. برای ذخیره تنظیمات ، URL ها را اختصاص داده و روی “افزودن قانون نام کاربری” کلیک کنید.

نقش های خاص | Specific roles

نقش های خاص کاربران را با توجه به “نقش” های آنها در وردپرس هدایت می کند. این از نقش های سفارشی که با سایر افزونه ها ایجاد می کنید پشتیبانی می کند. به عنوان مثال ، می توانید نویسندگان را به یک URL و مدیرها را به آدرس دیگری هدایت کنید.

به عنوان مثال ، می توانید پس از ورود به سیستم ، مشترکین یا مشتریان پولی را به مناطق خاصی از وب سایت ارسال کنید..

سطوح خاص | Specific levels

در Specific Levels ، می توانید هدایت مسیرها را براساس سطح مجوز داده شده به کاربران اختصاص دهید. این عمق بیشتری دارد و نیاز به اندکی دانش در مورد نحوه تغییر سطح و مجوزهای کاربر دارد .

این مورد زمانی مفید است که شما می خواهید مجوزهای خاصی برای دسترسی به یک صفحه داشته باشید اما نمی خواهید کاربر نقش خاصی داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر بخواهید شخصی توانایی ویرایشگر خاصی داشته باشد بدون اینکه شخص وی را ویرایشگر کنید ، چه می کنید؟

همه کاربران دیگر | All other users

Peter’s Login Redirect به شما امکان کنترل سایر کاربران خارج از تنظیمات بالا را نیز می دهد. به عنوان مثال ، می توانید قوانین خاصی را برای ویرایشگران و سرپرستان تنظیم کنید در حالی که دیگران را به صفحه دیگری هدایت می کنید.

این واقعاً یک تنظیم اختیاری است زیرا شما مجبور نیستید کسی را تغییر مسیر دهید. با این حال ، اگر می خواهید وردپرس پس از ورود به سیستم تغییر مسیر دهد ، این گزینه در دسترس است.

ثبت نام پس از ثبت | Post-registration

در این بخش یک URL وارد کنید تا کاربران پس از ثبت نام در یک حساب کاربری مجدداً هدایت شوند. این می تواند مربوط به صفحه ای مانند “متشکرم” یا صفحه فرود برای یک محصول با تخفیف باشد. همانطور که به کاربران دلیل ثبت نام در وب سایت خود را می دهید ، می تواند به عنوان یک دستگاه بازاریابی کار کند.

تنظیمات پلاگین را سفارشی کنید | Customize plugin settings

در این بخش ، می توانید محدودیت ها ، سطح مجاز مورد نیاز برای ویرایش تغییر مسیرها و تغییر نحوه کار با متغیرهای وردپرس را تعیین کنید. برای تغییرات پیشرفته در نحوه کار افزونه ، از تنظیمات افزونه سفارشی استفاده کنید. مگر اینکه کاملاً در این بخش بدانید که چه کاری انجام می دهید ، احتمالاً بهتر است آن را به عنوان تنظیمات پیش فرض بگذارید.

ریدایرکت کاربران در وردپرس با کد php

به هر نوع از روش های بالا دوست نداشید استفاده کنید می توانید از کدنویسی php استفاده کنید که شاید افزونه ها امکاناتی بیشتری به شما دهند اما اگر کمی کد نویسی php بلد باشید توصیه می کنم از کدهای php برای این کار استفاده کنید. در ادامه می توانید کدهای انتقال یا همان ریدایرکت کاربر را مشاهده کنید.

ریدایرکت کاربر بعداز ثبت نام

function figuweb_register_redirect(){
    return '/my-page'; 
}
add_filter('registration_redirect','figuweb_register_redirect');

ریدایرکت کاربر بعداز ورود موفق آمیز

function figuweb_login_redirect(){
    return '/my-page'; 
}
add_filter('login_redirect','figuweb_login_redirect');

تغییر مسیر به ساده سازی وب سایت

هدایت یا ریدایرکت کاربران در وردپرس پس از ورود به سیستم امکان افزایش بهره وری و علاقه به محتوای سایت را دارد. تعدادی وجود دارد که آیا این یک پاداش برای ثبت نام یا قرار دادن نویسندگان در مقابل منابع قبل از نوشتن است. همه چیز به ایده های شما درباره یک وب سایت کارآمد بستگی دارد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *