فروشگاه فیگووب

چگونه کلمات کلیدی سایت را رتبه بندی کنیم؟ آیا کلمه کلیدی مناسبی دارید یا نه

اگر به خواهید از موتو های جستجو ورودی بگیرید باید برای مطالب سایت کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید که در ادامه ما به شما کمک می کنیم چه جوری بتونید کلمات کلیدی مناسب پیدا کنید.

آیا می خواهید بررسی کنید که آیا پست های وردپرس شما از نظر کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی شده است؟ بیشتر مبتدیان با تایپ کلمات کلیدی در Google به طور دستی رتبه بندی مقالات خود را بررسی می کنند. این به شما ایده دقیقی از جایگاه مقالات شما برای کلمه کلیدی هدف نمی دهد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی بررسی کنید که آیا پست های وبلاگ وردپرس شما دارای کلمات کلیدی مناسب است یا خیر.

چرا باید کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم؟

اگر راهنمای کامل SEO وردپرس ما را دنبال کنید ، یاد خواهید گرفت که چگونه هر مقاله را در وب سایت خود برای کلمات کلیدی خاص بهینه کنید. این به شما کمک می کند بازدید بیشتری از وب سایت خود داشته باشید.

بیشتر مبتدیان به سادگی در Google جستجو می کنند تا ببینند آیا پست های آنها برای آن کلمات کلیدی نشان داده شده است یا خیر. حتی در این صورت ، آنها معمولاً فقط صفحه اول یا احتمالاً صفحه دوم را در بهترین حالت بررسی می کنند.

کلمات کلیدی مناسب برای این که ممکن است گاهی اوقات مقاله شما بسیار پایین تر از دو صفحه اول باشد یا بدترین حالت ممکن است حتی برای کلمه کلیدی مورد نظر شما رتبه بندی نباشد.

اگر به بررسی دستی رتبه بندی کلمات کلیدی خود اطمینان دارید ، اطلاعات مفیدی را که می توانید برای بهبود رتبه بندی SEO و افزایش میزان بازدید خود استفاده کنید ، از دست می دهید.

گفته شد ، بیایید نگاهی به چگونگی بررسی صحیح رتبه بندی کلمات کلیدی برای پست های وبلاگ وردپرس خود بیاندازیم.

1 – کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل

Google Search Console (ابزارهای وب مستر سابق) مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط Google است که به مدیران وب سایت ها کمک می کند وب سایت خود را برای جستجو بهبود بخشند. به راهنمای ما در مورد چگونگی افزودن وب سایت خود به کنسول جستجوی Google مراجعه کنید.

می توانید عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجو ، نمایش ها ، نرخ کلیک ، موقعیت و موارد دیگر مشاهده کنید. همچنین به شما امکان می دهد نقشه سایت XML را ارائه دهید که به Google کمک می کند باهوش تر وب سایت شما را بخزد.

برای مشاهده موقعیت های کلمه کلیدی خود ، بر روی گزارش عملکرد کلیک کنید و سپس بر روی میانگین امتیاز موقعیت کلیک کنید.

گوگل سرچ کنسول

کنسول جستجو اکنون گزارش های شما را با ستون موقعیت متوسط ​​بارگیری می کند. در مرحله بعدی ، باید کمی به پایین پیمایش کنید تا لیست کامل کلمات کلیدی رتبه بندی سایت خود را مشاهده کنید.

رتبه بندی کلمه کلیدی گوگل سرچ کنسول

در کنار هر کلمه کلیدی ، خواهید دید که چند کلیک ، نمایش و موقعیت در نتایج جستجو دریافت می کند.

می توانید نتایج را بر اساس کلیک ، ستونها و ستونهای موقعیت مرتب کنید. با مرتب سازی با استفاده از موقعیت ، شما می توانید کلمات کلیدی رتبه بندی برتر خود را مشاهده کنید. هنگامی که به پایین پیمایش می کنید ، می توانید کلمات کلیدی را ببینید که سایت شما در نتایج جستجو عمیق تر است.

همچنین می توانید این داده ها را صادر کرده و با نرم افزار صفحه گسترده مورد علاقه خود باز کنید.

3. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs یکی دیگر از ابزارهای محبوب SEO در بین بازاریابان حرفه ای است. این یک رابط کاربری آسان دارد و سعی دارد اطلاعات را حتی برای کاربران جدید نیز قابل فهم کند.

به سادگی نام دامنه وب سایت خود را در جعبه جستجو وارد کنید ، و این یک گزارش منظم سازمان یافته با نمودارها و نمودارهای زیبا ایجاد می کند.

Ahrefs  tools

تمام رتبه بندی کلمات کلیدی خود را در زیر گزارش کلمات کلیدی ارگانیک پیدا خواهید کرد. در کنار هر کلمه کلیدی ، می توانید حجم جستجو ، موقعیت رتبه بندی کلمات کلیدی ، تراکم کلمات کلیدی و موارد دیگر را مشاهده کنید.

Ahrefs  key

استفاده از رتبه بندی کلمات کلیدی برای بازدید بیشتر در وردپرس

اکنون که با نحوه بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی برای سایت وردپرس خود آشنا شدید ، بیایید در مورد بهبود رتبه بندی خود صحبت کنیم.

تجزیه و تحلیل اینکه کدام کلمات کلیدی نیاز به بهبود دارند

لازم به ذکر است که همه کلمات کلیدی برابر نیستند.

به عنوان مثال ، رتبه بندی شماره 5 در یک کلمه کلیدی با بازدید بالا بسیار بهتر از رتبه بندی شماره 1 برای کلمه کلیدی با بازدید کم است.

جنبه های خاصی در این داده ها وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، ظاهر شدن در موقعیت شماره 1 ممکن است همیشه بیشترین بازدید را برای شما ایجاد نکند. مشاهده خواهید کرد که برخی از کلمات کلیدی شما بسیار خوب رتبه بندی شده اند اما کلیک یا برداشت قابل توجهی ندارند.

در طی این تحقیق ، ممکن است برخی از کلمات کلیدی غافلگیرکننده را نیز بیابید که نمی دانید برای آنها رتبه بندی می کنید. اگر این کلمات کلیدی دارای تعداد قابل توجهی از برداشت و حجم جستجو هستند ، باید ببینید آیا می توانید برای بهبود رتبه بندی برای این کلمات کلیدی ، تغییراتی استراتژیک در محتوای خود ایجاد کنید یا خیر.

بهبود رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص

بعد از اینکه تصمیم گرفتید روی کدام کلمات کلیدی کار کنید ، می توانید پیش بروید و ببینید کدام یک از مقالات شما در این کلمات کلیدی رتبه بندی می شوند و برای بهینه سازی بهتر آنها چه می توانید باشید.

اینجا نکاتی وجود دارد:

تراکم کلمه کلیدی: ببینید چند بار کلمه کلیدی در محتوای شما ظاهر می شود. با استفاده از افزونه Yoast SEO می توانید این کار را انجام دهید. به سادگی “Focus Keyword” را در جعبه متا SEO وارد کنید و تجزیه و تحلیل از جمله تراکم کلمه کلیدی را به شما نشان می دهد.

seo post

اطلاعات منسوخ شده مقاله شما می تواند قدیمی باشد ، محتوای کافی نداشته باشد یا حاوی اطلاعات منسوخ شده باشد. به روزرسانی آن با اطلاعات جدیدتر و فقط بهبود محتوا می تواند باعث افزایش SEO شود.

پیوند داخلی پیوند داخلی هنگامی است که مقاله ای را از صفحات دیگر سایت خود پیوند می دهید. پیوند دادن به مقاله ای در سایر مطالب مرتبط می تواند به آن سئو جستجو کند. هنگام پیوند دادن به آن از سایر مقالات در وب سایت ، از کلمه کلیدی مورد نظر خود به عنوان متن لنگر استفاده کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد این موضوع ، لطفاً به مقاله ما در مورد چگونگی بهینه سازی پست های وبلاگ وردپرس خود برای سئو مراجعه کنید.

بازدید کنندگان شما درسایت چه می کنند

SEMRush و Google Search Console می توانند به شما کمک کنند موقعیت های کلمات کلیدی خود را پیدا کنید ، اما نمی توانند به شما نشان دهند که چه تعداد بازدید کننده به مقالات شما می آیند ، از کجا هستند و وقتی در وب سایت شما هستند چه کاری انجام می دهند.

تمام این اطلاعات هنگام برنامه ریزی استراتژی محتوای خود برای رتبه بندی برای برخی از کلمات کلیدی بسیار مهم است.

اینجاست که Google Analytics وارد بازار می شود. این تعداد بازدید از صفحه برای مقالات ، محتوای برتر ، اطلاعات بازدید کننده و موارد دیگر را به شما نشان می دهد.

راه اندازی Google Analytics برای مبتدیان دشوار است ، به همین دلیل توصیه می کنیم از MonsterInsights استفاده کنید. این یک افزونه Google Analytics برای وردپرس است که به شما کمک می کند Google Analytics را به راحتی نصب کنید و تمام گزارشات را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند بررسی کنید که آیا پست های وردپرس شما دارای کلمات کلیدی مناسب است یا خیر. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نکات عملی برای هدایت بازدید به یک سایت جدید وردپرس مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های کوتا ما را در اینستاگرام دنبال کنید. همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *