فروشگاه فیگووب

آموزش کامل نصب افزونه وردپرس با 3 روش متفاوت

با سلام در این آموزش می خواهیم آموزش کامل نصب افزونه وردپرس با 3 روش متفاوت را به کاربران عزیز آموزش دهیم. در این آموزش به صورت کامل توضیح خواهیم داد که شما با چند روش می توانید افزونه های وردپرس را نصب کنید. در اینترنت آموز شهای زیادی در این باره هست که همش جدا جدا آموزش داده شده است. اما در این آموزش شما فقط با مطالعه یک مقاله می توانید با 3 روش متفاوت افزونه های وردپرس را نصب و فعال کنید.

توصیه من این است که شما هر افزونه های که برای شما جالب است را در وب سایت خود نصب نکنید چون امکان داره سایت شما از بعضی کار ها کند بشود یا اصلا سایت کلا پر از خطا شود و با اصلا دسترسی شما به پنل وردپرس قطع شود.

افزونه وردپرس چیست؟

افزونه های وردپرس امکانات جدیدتر و حرفه ای تر را به سایت شما اضافه می کنند. در مخزن وردپرس افزونه های زیادی وجود داد. اما در بالا گفتیم نباید اگه از یک افزونه خوشمون اومد سریع ان را در سایت نصب کنیم. اولین کار تست در لوکال هاست است. و شاید اصلا این افزونه با قالب وردپرسی شما که دارید استفاده می کنید سازگار نباشد.

افزونه های وردپرس شبیه یک ابزار عمل می کنند که می توانید با آن ابزار کارهای جدیدتری را استفاده کنید و با هر ابزار یک امکان مخلتف به سایت شما اضافه می شود.

نصب افزونه وردپرس از خود پیشخوان وردپرس

اگر افزونه در مخزن وردپرس وجود داشته باشد شما می توانید به راحتی با چند کلیک ان افزونه را نصب و فعال کنید. اما اصلا نگران نباشد اگر افزونه در مخزن وردپرس نیست و از یک جایی مختلف ان را تهیه کردید با ادامه آموزش به خوبی یاد میگیرد که چگونه می توان با روش دستی ان را نصب کرد.

اما برگردیم سراغ آموزش نصب افزونه وردپرس از خود پیشخوان وردپرس برای این کار شما وارد پیشخوان وردپرس بعد در نوار کناری وارد بخش افزونه‌ها >> افزودن و شبیه عکس زیر اسم افزونه مورد نظر را به انگلیسی سرچ کرده و در لیست ان را پیدا و نصب می کنید.

نصب افزونه وردپرس از خود پیشخوان وردپرس

بعد از نصب افزونه دکمه نصب به فعال تغییر می کند که حالا روی دکمه فعال کردن افزونه کلیک کنید تا افزونه برای شما فعال و امکانات افزونه استفاده کنید.

مثلا شما می خواهید سایت خود را با افزونه های وردپرس سئو کرد برای این کار در قسمت سرچ کلمه seo را سرچ کرده و در لیست افزونه های یافت شده یواست سئو را نصب و فعال کنید.

آموزش نصب افزونه وردپرس به روش دستی

روش نصب افزونه به صورت دستی برای ساخته شده است که مثلا شما افزونه های را پیدا یا اصلا خریداری کرده باشید درکل یعنی افزونه را به صورت اختصاصی کدنوییسی کرده باشد و می خواهید ان را در سایت نصب و فعال کنید این روش مناسب است.

برای افزونه وردپرس به روش دستی وارد پیشخوان وردپرس شوید و بعد در نوار کناری وارد افزونه ها >> افزودن شوید و حالا باید روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید تا بخش بارگزاری افزونه برای شما باز شود. به عکس زیر توجه کنید کامل متوجه حرف من می شوید.

آموزش نصب افزونه وردپرس به روش دستی

حالا روی رکمه Chossen file کلیک کنید و فایل مورد نظر خود را وارد و روی دکمه نصب کلیک کنید.

توجه داشته باشید فایل افزونه باید به پسوند zip باشد تا افزونه نصب شود از پسوند افزونه غیر از zip است نمی توانید ان را نصب کنید و باید حتما ان را به zip تبدیل کنید تا روش دستی نصب وردپرس کار کند.

نصب افزونه با از طریق هاست

اگه با روش های بالا شما نتوانستید افزونه را نصب کنید با این روش حتما می توانید افزونه را نصب کنید در صورتی که کدنویس افزونه درست و باشد. شما وارد هاست. اما کار نکردن روش های بالا امکان دارد افزونه شما حجم بیشتری از محدودیت اپلود وردپرس داشته باشد. برای رفع این مشکل شما می توانید مقاله افزایش حجم آپلود وردپرس را مطالعه کنید. اما اگر می خواهید ساده تر افزونه را نصب کنید با ادامه آموزش نصب افزونه با از طریق هاست همرا باشید.

برای آموزش نصب افزونه با از طریق هاست وارد هاست خودتون شوید و بعد وارد بخش File – manager هاست شوید حالا پوشه public_html شوید که در این پوشه کدهای وردپرس رو مشاهده می کنید.

پوشه public_html

بعد وارد شدن به این بخش وارد پوشه wp-content شوید.

 پوشه wp-content

بعد از ورد شدن به این بخش حالا نوبته اینه وارد پوشه plugins شوید و در همان جا فایل افزونه را اپلود کنید. و بعد وارد پیشخوان وردپرس به قسمت افزونه بازگردید اگه این کار آمزوش ها را به درسی انجام داده باشد باید در لیست افزونه های وردپرس اسم افزونه وردپرسی که نصب کردید باشه. و بعد ان را فعال کنید حال می توانید از امکانات افزونه استفاده کنید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *