فروشگاه فیگووب

افزایش محدودیت حجم آپلود در وردپرس به حجم دلخواه

آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس: شاید بخواهید در وردپرس فایل‌هایی با حجم بالا آپلود کنید، اما در بعضی موارد مقدار حجم اپلود در وردپرس متفاوت است که این متفاوت بودن مربوط به هاست است به فرض مثال در یک هاست حجم اپلود 20 مگ است و اما در هاست دیگه 1 گیگ است. اما روشی های برای افزایش محدودیت این حجم است که ما در این مقاله برای شما به خوبی توضیح خواهیم داد.

شاید هاستی که شما دارید استفاده می کنید حجم اپلود را 20 مگ گذاشته باشد و شما نمی توانید یک فایل 30 مگ را در رسانه های وردپرس اپلود کنید که به مشکل بر می خورید و در قسمت اپلود سایت شما اختلالی ایجاد می شود. این محدودیت اپلود تصاویر زیاد خوشایند نیست و شما می خواهید با این آموزش این محدودیت را زیاد به اندازیی که برای شما مناسب باشد.

در برخی موارد تماس با میزبانی سایت خود می تواند مشکل را حل کنید و نیاز به انجام کاری نباشد. الان شما با تماس با هاست خود و اطلاع دادن از افزایش حجم محدودیت اپلود این محدودیت را افزایش دهند و مشکل شما بر طرف شود.

افزایش محدودیت حجم اپلود وردپرس

شاید بخواهید بدون محدودیت کم فایل ها را در رسانه وردپرس اپلود کنید کi بهترین روش می‌توان استفاده کرد را در این مقاله قرار دادیم. با انجام مراحل زیر می توانید به اسانی و با چند کد ساده این محدودیت را کم و زیاد کنید.

این مشکل بین افرادی که با وردپرس کار می کنند خیلی رایج است. برای همین ما این آموزش را طراحی کردیم تا یکی از نیاز های مدیرانی که از وردپرس استفاده می کنند رفع شود. الان اگر به تصویر زیر نگاه کنید اپلود در وردپرس برای ما 8 مگ است.

افزایش حجم آپلود وردپرس

با این روش شما بدون محدودیت می توانید فایل های خودرا با حجم بالا در رسانه وردپرس اپلود کنید. اگر شما نمی خواهید از کد برای رفع این هشدار استفاده کنید جایی نگرانی نیست ما یک افزونه در این رابطه برای شما معرفی می کنیم که با نصب ان می توانید این محدودیت را تا جایی که هاست شما قدرت داشته باشد زیاد کنید.

الان من بدون هیچ تغییری یک فایل بزرگ تر از 8 مگ است. در وردپرس اپلود کردم و خطای اندازهٔ Wildlife.wmv از حد تعیین شده برای بارگذاری پرونده‌ها در این سایت بزرگ‌تر است. را به من نشان داد که می توانید در عکس زیر ان را به صورت کامل مشاهده کنید.

خطای اپلود فایل با حجم بزرگ در وردپرس

اما نگران نباشید در ادامه چند آموزش متفاوت برای رفع این مشکل به شما به خوبی توضیح می دهیم.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با افزونه

اگر می خواهید برای افزایش حجم آپلود در وردپرس از افزونه استفاده کنید ما به شما فزونه Increase Maximum Upload File Size را پیشنهاد می کنیم. افزونه را دانلود و در وردپرس نصب کنید و به مقدار دلخواه حجم اپلود را زیاد کنید. اگر هم می خواهید از پیشخوان وردپرس افزونه را نصب کنید می توانید به بخش افزونه‌ها > افزودن > عبارت Increase Maximum Upload File Size را سرچ کرده. و بعد از ظاهر شدن ان روی دکمه نصب کلیک کنید تا افزونه به صورت خودکار نصب شود.

افزونه Increase Maximum Upload File Size

اگر افزونه را نصب کردید در پشخوان وردپرس زیرمنوی تنظیمات نوار کناری یک منو به نام Increase Maximum Upload File Size اضافه می شود. روی ان کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید. در صفحه تنظیمات افزونه مقدار اپلود را مشخص کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. بعد از ذخیره کردن به قسمت رسانه های وردپرس برگردید و به مقدار حجم اپلود نگاه کنید که به مقداری که در افزونه وارد کردید تغییر کرد.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با افزونه

افزایش محدودیت اپلود در وردپرس با فایل php.ini

افزایش حجم اپلود با فایل php.ini فقط برای مدیر سرور است یعنی شما اگه مدیر سرور هستید می توانید این فایل را ویرایش کنید اما در غیر این صورت باید با مدیر سرور یا هاست خود بگویید که مقدار محدودیت php را تغییر دهند ما زیر نمونه کد های افزایش محدودیت را برای شما می زاریم که با تغییر دادن مقدار ان ها محدودیت اپلود را تغییر می دهند.

upload_max_filesize=2560M
post_max_size=8M

به هر دلیلی مدیر سرور یا هاستینگ شنا این کار را انجام ندادن شما می توانید با روش بعدی که برای شما قرار می دهیم اقدام به افزایش حجم اپلود کنید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس با فایل htaccess

اگر روش های بالا برای شما کار نکرد می توانید از این روش یعنی فایل htaccess استفاده کنید. برای انجام کار فایل htaccess را ویرایش کنید و کد های زیر را در اخر ان قرار دهید.

php_value upload_max_filesize 100M
php_value post_max_size 100M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

افزایش حجم اپلود با function.php یا همان توابع وردپرس

در این روش هم می خواهیم برای افزایش حجم اپلود از توابع های وردپرس استفاده کنیم. برای انجام این کار فایل function.php قالب فعال سایت خود را ویرایش کرده و کد های زیر را در اخر ان قرار دهید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

به این روش های شما می توانید محدودیت اپلود را زیاد کنید. در این مقاله تمام روش هایی که به ذهن ما می رسید قرار دادیم اما شاید شما روش های بهتری را می دانید حتما در نظرات سایت مطرح کنید تا آموزش شما مقاله اضافه شود.

توجه داشته باشید: شما هر کاری که انجام دهید نمی توانید از مقدار مشخص سرور اصافه کنید. مثلا هاست شما فضایی 1 گیگ پشتیبانی کند شما نمی توانید فایل 2 گیگ را اپلود کنید. برای انجام این کار حتما باید هاست خود را ارتقا دهید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *