فروشگاه فیگووب

غیرفعال کردن ویرایشگر قالب و پلاگین در وردپرس با ساده ترین روش

ویرایشگر وردپرس ابزار مفیدی برای کسانی هستند که می دانند چه کاری را به صورت کد انجام می دهند. فرد می تواند بدون استفاده از نرم افزار شخص ثالث، سریع در مضامین و افزونه ها تغییراتی ایجاد کند. با این حال ، این می تواند منجر به دنیایی از مشکلات در دست یک فرد اشتباه شود. این آموزش به شما نشان می دهد که چگونه غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس را انجام دهید

به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان ویرایشگران وردپرس را برای وب سایت های خود غیرفعال می کنند. از ایجاد تغییرات تصادفی در پرونده ها توسط سایر کاربران جلوگیری می کند ، که در نهایت می تواند منجر به خرابی وب سایت شود.

در این آموزش ، نحوه غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس برای مضامین و همچنین افزونه ها به شما نشان داده می شود. و تنها چیزی که لازم است یک خط کد ساده است.

ویرایشگر وردپرس را در wp-config.php قفل کنید

امروز ، ما کمی کدگذاری به پرونده wp-config.php وب سایت شما اضافه خواهیم کرد. با این کار ویرایشگران در صفحه مدیر وردپرس غیرفعال می شوند. چندین روش برای دسترسی به پرونده wp-config.php در دسترس دارید. بسیاری از افراد دوست دارند از برنامه های FTP مانند FileZilla استفاده کنند . این یک ابزار مفید است زیرا به شما امکان دسترسی مستقیم به پرونده های آنلاین وب سایت از طریق رایانه را می دهد.

برای سریع و آسان نگه داشتن همه چیز ، من قصد دارم از File Manager cPanel استفاده کنم .

این کد را به پرونده wp-config.php اضافه کنید:

define( 'DISALLOW_FILE_EDIT', true );
ویرایش پرونده wp-config.php

پس از ذخیره فایل ، ویرایشگرهای قالب و پلاگین از سیستم حذف می شوند. اگر صفحه مدیر وردپرس باز است ، برای دیدن تغییرات کافیست تازه شوید. برخی از کاربران همچنین ممکن است این کد را در پرونده functions.php یک موضوع قرار دهند.

چرا ویرایشگر وردپرس را حذف می کنیم؟

همه به دسترسی به ویرایشگر برنامه نویسی وردپرس نیاز ندارند. تنها کافیست کوچکترین غلط املایی یا کدگذاری نادرست عنصر برای خراب شدن سایت یا باز گذاشتن آن در برابر هکرها باشد. در واقع ، تنها کسانی که باید به کد وردپرس دسترسی داشته باشند ، کسانی هستند که در حال توسعه سایت هستند. دوم اگر هکر وارد پیشخوان وردپرس شما شود به راحتی می تواند به سورس کد های سایت دسترسی پیدا کند.

تم ها و پلاگین ها را از دسترسی غیر مجاز ایمن نگه می دارد

برای از بین بردن توانایی های خاص یا دسترسی به مناطق خاصی از وردپرس می توانید نقش های سفارشی کاربر ایجاد کنید . با این حال ، اینها همیشه بهترین روشها برای مدیریت ویرایش کد نیستند. شاید شما افرادی را داشته باشید که به امتیازات مدیر نیاز دارند و نیازی به دسترسی به ویراستاران ندارند.

جلوگیری از تغییرات مشتری

اگر سایتهای وردپرسی برای مشتریان ایجاد می کنید ، بیشتر اوقات آنها به هیچ وجه نمی دانند چگونه کدگذاری کنند. آخرین چیزی که می خواهید این است که کسی در اطراف شما قمه بزند و بدون اینکه شما را مطلع کند ، تغییرات ایجاد کند.

در وهله اول جلوگیری از بروز این مشکل بهتر از این است که ساعتها ، اگر روزها نگذارید ، سعی کنید سایتی را که مشتری با تغییر پرونده ها خراب کرده است ، برطرف کنید.

ایمن نگه داشتن سایت

غیرفعال کردن ویرایشگر وردپرس یک روش ساده برای ایمن نگه داشتن سایت در برابر کاربران است. همچنین می تواند در صورت دسترسی هکر به حساب کاربری ، از ایجاد تغییرات جلوگیری کند. در هر صورت ، از بین بردن توانایی ایجاد این تغییرات فقط راه دیگری برای محافظت از سایت است. برای امنیت سایت خود می توانید مقالات مربوط به امنیت سایت را مطالعه کنید

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *