فروشگاه فیگووب

آموزش نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با صحیح ترین روش و کد ساده

یکی از امنیت سایت شما حذف شماره نسخه وردپرس در سورس سایت است

وردپرس برای دریافت یک سری از اطلاعات را در سایت ما به نمایش می گذارد. یکی از انها نمایش نسخه شماره وردپرس است که اگر یک نفری سورس سایت شما چک کند می تواند ببیند که از نسخه چند ورپدرس استفاده می کنید و این امنیت سایت شما رو کاهش می دهد چرا شاید بگویید مگر وردپرس امن نیست؟ بله وردپرس کاملا امن است اما بهتر است شما هم چند تا راهکارو نکته رو داخل سایت خود رعایت کنید.

در این آموزش به شما یاد می دهیم که با چه روش های درست حذف شماره نسخه وردپرس را در سورس کد های سایت حذف کنیم .

حتی اگر از اخرین نسخه وردپرس استفاده می کنید این آموش مفید است چون امنیت هیچ چیزی صد در صد نیست و با رفع کردن این چیز های کم می توانید امنیت را بالا ببرید. یک حرف مهم است که می گوید. قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود دقیقا این هم همین جوری است. با مشکل رفع های کوچک می توانید امنیت را بالا ببرید.

اگر می خواهید امنیت سایت خود را بیشتر کنید حتما مقاله “تغییر آدرس صفحه ورود وردپرس بدون افزونه” را بخوانید

روش های زیادی برای خلاص شدن از شماره نسخه وردپرس از هدر شما وجود دارد. اما فقط یک روش صحیح برای این کار وجود دارد.

دیدن نسخه وردپرس از سورس سایت

آگر می خواهید شما هم بدانید که چوگونه نسخه وردپرس را شناسایی می کنند. برای این کار کافی است سایت خور را در مرورگر به این شکل باز کنید:

view-source:http://sitename.com/

توجه کنید به جایی sitename.com نام دامنه خود را وارد کنید.

اگر اقدامات بالا به خوبی انجام داده باشید با شکلی به تصویر زیر رو به رو می شوید. که در متایی generator می توانید نسخه وردپرس خود را نگاه کنید:

آموزش برداشتن نسخه وردپرس از سورس سایت

یکی از مشکل های جدی این است که می گویند این کد را در header.php سایت خود قرار دهید اما این کار را انجام ندهید چون مشکلی جدی برای سایت شما ایجاد می کند

<meta name="generator" content="WordPress <?php bloginfo('version'); ?>" />

یا به شما می گویند که این کد زیر را در توابع php خود قرار دهید شاید با این روش مشکل رفع شود اما نسخه php داخل RSS سایت باقی می ماند و هنوز خواندن نسخه وردپرس وجود دارد

remove_action('wp_head', 'wp_generator');

اما یک هکر هوشمند که از وردپرس اطلاع داشته باشد به سادگی به RSS RSS شما می رود و شماره نسخه شما را در آنجا پیدا می کند زیرا هیچ یک از کدهای فوق این شماره را حذف نمی کند.

به هیچ عنوان از روش های روش های ناقص استفاده نکنید. با کدی که ما به شما معرفی می کنید می توانید ببینید که روش اصولی حذف نسخه وردپرس روی تمام کد های سایت است که در ادامنه می توانید از ان استفاده کنید

برای اینکه بتوانید شماره نسخه وردپرس خود را به طور کامل از پرونده اصلی و RSS خود حذف کنید ، باید عملکرد زیر را به پرونده functions.php خود اضافه کنید:

function figuweb_remove_version() {
    return '';
}
add_filter('the_generator', 'figuweb_remove_version');

با اضافه کردن این کد نسخه وردپرس از تمام مناطق حذف می شود و دیگر نیازی به نگرانی نیست

توجه: ما همچنان توصیه می کنیم که آخرین نسخه وردپرس را به روز کنید زیرا این تنها روش تضمین شده برای محافظت از سایت شما است.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *