فروشگاه فیگووب

نحوه ایجاد صفحه سفارشی در وردپرس برای برگه ها با قالب جداگانه

وردپرس از الگوها و مضامین برای راهنمایی طرح بندی وب سایت استفاده می کند. اما ممکن است مواقعی پیش آمده باشد که شما می خواهید صفحه ای با شکل و ظاهر متفاوت ایجاد کنید. به عنوان مثال ، بسیاری از سایت ها درباره ما که به نظر می رسد بسیار متفاوت از بقیه سایت است. شما می توانید با استفاده از الگوی صفحه سفارشی در وردپرس صفحاتی را با طرح و طرح خود ایجاد کنید. به راحتی نصب پلاگین نیست – به کمی کار عملی نیاز دارد. اما پس از ایجاد الگو ، هر زمان که به وردپرس احتیاج پیدا کردید فقط با یک کلیک فاصله دارید.

اما حتی اگر تجربه برنامه نویسی روزمره را ندارید ، می توانید یک الگوی در وردپرس ایجاد کنید. فقط مراحل اینجا را دنبال کنید ، و در پایان مقاله ، الگوی سفارشی شما فعال و راه اندازی می شود.

آنچه یک صفحه سفارشی می تواند برای شما انجام دهد

الگوی صفحه سفارشی زمانی می تواند مفید باشد که شما نیاز به ایجاد شکل و احساس جداگانه از وب سایت اصلی خود داشته باشید. این کار را می توان برای اهداف بازاریابی یا ایجاد صفحه ای غیرمرتبط با موضوع کلی سایت شما انجام داد.

می توانید صفحه را به هر طریقی تنظیم کنید بدون اینکه تأثیر منفی روی بقیه وب سایت خود داشته باشید. هر چیزی که در صفحه سفارشی تغییر دهید ، بر بقیه طرح سایت شما تأثیر نخواهد گذاشت. به آن مانند صفحه ای نگاه کنید که مستقل از بقیه وب سایت وردپرس شما رفتار کند.

آیا صفحه سفارشی در وردپرس چیست؟

وردپرس این امکان را به شما می دهد که برای برگه های خود صفحه سفارشی یا همان قالب جداگانه برای برگه ها بسازید و فراخانی کنید. شکل پیش فرض قالب برگه ها از روی فایل page.php قالب فعال سایت فراخانی می شود اما شما می توانید برای هر برگه به صورت جدا تعیین کنید که از روی چه فایلی صفحه فراخانی شود.

بعضی مدیران سایت ها با افزونه های صفحه ساز برای بعضی از برگه ها به فرض مثال درباره ما یک صفحه جدا می سازند. اما شما می توانید بدون استفاده از صفحه ساز و با کمی کدنویسی صفحه صفارشی خود را بسازید. برای نمونه اگر نگاه کنید صفحه درباره ما با همین روش ساخت صفحه سفارشی ساخته شده است

ساخت قالب برای برگه ها سایت نیاز به دانش php و html و css دارد.

خوب حالا بیایید با هم در این مقاله اولین برگه سفارشی خودمون رو بسازیم.

ساخت صفحه سفارشی جدا برای برگه

حالا نوبت آموزش ساخت صفحه سفارشی برای برگه های وردپرس است ابتدا ویرایشگر متن را باز کنید و در اولین خط کد زیر را قرار دهید.

<?php /* Template Name: figuweb */ ?>

این کد به سادگی به وردپرس می گوید که این یک برگه جدا است و باید به عنوان figuweb شناخته شود. اگر می خواهید نام برگه را تغییر دهید به جای figuweb اسم برگه جدا را بنویسید.

پس از قرار دادن کد در ویرایشگر متن فایل را به هر نامی که دوست دارید در دستکاپ کامپیوتر ذخیره کنید.

دقت کنید پسوند فایل باید php باشد.

بعد از ذخیره کردن فایل وارد محل نصب وردپرس شوید و بعد به مسیر قالب فعال وردپرس که در این /wp-content/themes/ مسیر است بروید و وارد قالب وردپرسی فعال شوید فایل را در ان قسمت بزارید.

بعد از کپی کردن فایل در مسیر بالا که گفته شد وارد پنل کاربری وردپرس شوید و به قسمت برگه ها بروید و روی یگی از برگه ها که می خواهید صفحه سفارشی داشته باشد ویرایش سریع بزنید. و بخش قالب ها را باز کنید که می اسم صفحه سافرشی را می توانید ببینید. به عکس زیر توجه کنید.

انتخاب صفحه سفارشی جدا برای برگه

اگر قالب برگه را figuweb که ساختیم انتخاب کنید و روی بروزرسانی کلیک کنید و ان برگه را داخل مرورگر باز کنید با یک صفحه خالی روبه رو می شوید. چرا؟ چون هنوز اطلاعی داخل برگه قرار نداده ایم که در کد بعدی کد های برگه ای که ساختیم رو ویرایش کنید و این کد هارا جایگزین کد بالا کنید.

<?php /* Template Name: figuweb */ ?>
<?php get_header(); ?>
    // در این قسمت کد هایی که می خواهید فراخانی شود قرار دهید 
    <?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>

حالا فایل را ذخیره کنید و داخل مرورگر دوباره همان برگه ای که گفتیم که این صفحه سفارشی یا قالب رو فراخانی که باز کنید می بینید که هدر و فوتر سایت شبیه برگه های دیگه نمایش داده می شود اگر می خواهید کد های خود را قرار دهید در همون کد بالا برای شما مشخص کردیم که کد های خود را کجا قرار دهید.

گزینه های غیر کدگذاری برای صفحه سفارشی در وردپرس

اگر روشی که در اینجا شرح دادیم بسیار درگیر به نظر می رسد ، می توانید با استفاده از یک افزونه یک الگوی صفحه وردپرس سفارشی ایجاد کنید .

همچنین می توان با استفاده از صفحه ساز ، یک طرح دلخواه ایجاد کرد. صفحه ساز توسط المنتور به شما این امکان را می دهد که هنگام استفاده از ابزارک در محتوا ، طراحی منحصر به فردی را انجام دهید.

هر دو پلاگین یک گزینه مناسب است. و تعداد زیادی صفحه ساز دیگر وجود دارد که می توانید امتحان کنید. اما راهی که ما در این مقاله انجام داده ایم سبک ترین گزینه است. این به هیچ منبع اضافی نیاز ندارد ، در حالی که بسیاری از (بیشتر) پلاگین ها از منابع حافظه استفاده می کنند.

صفحات سفارشی اهدافی از تبلیغات یک محصول یا خدمات گرفته تا ایجاد یک صفحه فرود برای کمپین ها دارند. با کمی برنامه نویسی یا دانش HTML ، هیچ محدودیتی در طراحی صفحه سفارشی خود در وردپرس ندارید.

امیدوارم که با این آموزش توانسته باشید که برای خود یک برگه شفارشی ایجاد کنید. موفق باشید

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *