فروشگاه فیگووب

آموزش تغییر پیوندهای ثابت در وردپرس بدون اینکه SEO آسیب ببیند

URL لینک مشاهده سایت شما است. یک URL خوب می تواند گاهی اوقات یک صفحه ایجاد یا خراب کند. این موارد در تنظیمات وردپرس با نام “permalinks” شناخته می شوند ، هنگام تهیه یک پست یا یک صفحه باید به دقت مورد توجه قرار گیرند . نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که چگونه می توانید لینک های ثابت را در وردپرس تغییر دهید بدون اینکه به ساختار کلی SEO آسیب برسانید.

به یاد داشته باشید ، پس از انتشار یک پست یا صفحه ، URL (پیوند ثابت) سپس توسط Google و سایر موتورهای جستجو ذخیره و فهرست می شود. اگر به درستی رسیدگی نشود ، تغییر ساختار پیوند ثابت بعد از واقعیت می تواند برای SEO وب سایت شما ویرانگر باشد .

این به این دلیل است که می تواند منجر به خطاهای 404 شود.

بیایید به این موضوع بپردازیم و در مورد آن بحث کنیم. اگر شما نیاز به به روزرسانی لینکهای ثابت خود دارید ، در اینصورت به جای مناسب آمده اید.

لینک ثابت چیست؟

پیوند همیشگی یک URL (آدرس وب) منحصر به فرد برای هر صفحه وب در اینترنت است.

پیوندهای ثابت جستجو ، یافتن و پیوند دادن به صفحات وب خاص را بسیار آسان می کند. این دلیل به تنهایی ساختار پیوند ثابت را مهم می کند.

این نام در واقع از دو کلمه با هم شکسته می شود ، “دائمی” و “پیوند”. اساساً ، شما می گویید که هنگام انتشار یک صفحه یا پست ، URL ایجاد شده به “پیوند دائمی” تبدیل می شود ، پیوندی که هرگز نباید تغییر کند.

اگر واقعاً می خواهید آن را حتی بیشتر از بین ببرید ، پیوند همیشگی فقط نام فانتزی یک URL است که مردم برای دسترسی به وب سایت ها و صفحات وب موردنظر برای یافتن و مشاهده استفاده می کنند. این پیوندی است که افراد برای کلیک کردن روی متن یا از طریق تصاویر و دکمه ها از آن استفاده می کنند.

کاملا!

به دلایلی ، لینک های ثابت شما در واقع بسیار مهم هستند. اول و مهمترین ، آنها برای سئوی وب سایت شما مهم هستند. دوم ، آنها برای ناوبری ، شناسایی صفحه و به اشتراک گذاری مهم هستند. اگر ساختار لینک ثابت داشته باشید ، همه این موارد برای بازدید کنندگان در وب سایت شما آسان تر می شود.

از این طریق به یک ساختار پیوند ثابت خوب فکر کنید:

موارد خاصی وجود دارد که شما از یک لینک ثابت استفاده می کنید. مطمئناً ، هنگام ساختن صفحه یا پست ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که پیوند ثابت به صورت سفارشی است و با آنچه شما می خواهید مطابقت دارد. با این حال ، شما همچنین می توانید از لینکهای ثابت در مواردی مانند:

  • هنگام لینک دادن به یک پست یا صفحه خاص.
  • ایجاد پیوندهای عمیق برای اهداف بازاریابی وابسته .
  • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی.

همچنین ، در نظر بگیرید که برخی از لینکهای ثابت چگونه تاریخ انتشار یک پست وبلاگ را دارند. در نتیجه ، اگر برخی افراد محتوای شما را “خیلی قدیمی” بدانند ممکن است از آن بازدید نکنند. بسیاری از کاربران آنلاین محتوای تازه و روز را دوست دارند. برای همین باید پیوندیکا وردپرس روی نوشته قرار دهید و ماه و سال روی پیوند نباشد.

اما گر می خواهید این را تغییر دهید به seo سایت شما را خراب می کنه برای همین ما این آموزش تغییر لینک های سایت بدون از دست رفتن seo سایت را ساختیم.

اگر می خواهید روند تغییر لینکهای ثابت در وردپرس را حل کنید ، احتمالاً یک دلیل خوب وجود دارد. بیشتر اوقات ، دارندگان وب سایت لینک های ثابت خود را تغییر می دهند زیرا ساختار اولیه ای را که ساخته شده است دوست ندارند.

شاید شما بخواهید تاریخ را در URL فعلی خود قرار دهید یا برچسب هایی مانند دسته ها یا سایر تنظیمات ساختاری را اضافه کنید. شما ممکن است در حال تغییر لینک های ثابت باشید زیرا سایت شما در حال حرکت است یا نام دامنه جدیدی دریافت می کنید. حتی تغییر پروتکل خود از HTTP به HTTPS شما را ملزم به مقابله با 301 تغییر مسیر و پیوندهای ثابت می کند.

دلایل دیگر این کار مواردی از قبیل:

  • ساختار قدیمی پست و صفحه شما کاربر پسند نیست.
  • شاید ساختار پیوند همیشگی شما هیچ مزیت SEO نداشته باشد.
  • شما در حال تلاش برای تغییر نام وب سایت خود هستید.

به هر دلیلی که باشد ، بیایید نگاهی به چگونگی انجام موفقیت آمیز تغییر URL در وردپرس و حفظ سئو SEO خود بیاندازیم.

نحوه تغییر مناسب پیوندهای ثابت برای محتوای منتشر شده در وردپرس

حال که شما به خوبی درک کرده اید که permalinks چیست و چقدر می تواند برای وب سایت و سئو سایت شما مهم باشد ، بیایید نگاهی به چگونگی تغییر لینک ثابت در وردپرس بدون از بین بردن لینک های فعلی و ساختار SEO خود بیاندازیم.

بنابراین ، در واقع دو روش برای انجام این کار وجود دارد. برای انجام این کار به صورت دستی به دانش پایگاه داده و cPanel نیاز خواهید داشت. خوشبختانه ، این موردی نیست. با استفاده از ترکیب صحیح افزونه ها می توان همه چیز را کامل کرد.

برای تغییر موفقیت آمیز لینک های وردپرس بدون آسیب رساندن به SEO شما باید سه مرحله اصلی را انجام دهید.

  1. از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید (در هر صورت)
  2. 301 تغییر مسیرهای دائمی ایجاد کنید
  3. ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید

بیایید با هم اینها را مرور کنیم من درمورد هر مرحله کمی صحبت خواهم کرد و شما را به آموزش های مربوطه پیوند می دهم که شما را در طی هر پروسه راهنمایی می کند. در صورت علاقه چند پیشنهاد پلاگین دیگر نیز برای شما وجود دارد.

مرحله 1: از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید

تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود کاری است که باید انجام دهید هر زمان که هر نوع تغییر بزرگی انجام می دهید. حتی اگر میزبان وب شما پشتیبان گیری می کند ، باز هم ایده خوبی است که خود از وب سایت وردپرس خود پشتیبان تهیه کنید. می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید یا از یک افزونه استفاده کنید ، انتخاب با خود شماست.

در واقع برای هر کاری از نسخه پشتیبان استفاده نخواهید کرد ، اما اگر در هنگام تغییر لینک های ثابت ، مشکلی پیش بیاید ، پرونده ها و پایگاه داده را آماده و آماده کنید.

در این صورت ، شما به سادگی فایل های وب سایت پشتیبان و پایگاه داده را به جای خود اضافه می کنید و می توانید از ابتدا شروع کنید.

مرحله 2: راه اندازی مجدد مسیرهای ثابت 301

مرحله دوم ما راه اندازی پلاگین Redirection است. با این کار می توانید هنگام اصلاح ساختار پیوند ثابت ، هدایت 301 را برای اصلاح 404 صفحه خطا به طور خودکار تنظیم کنید . بنابراین ، وقتی تغییر ایجاد شود ، تاثیری بر بازدیدکنندگان یا مشتریان نخواهد داشت.

پلاگین Redirection را نصب کرده و برای استفاده فعال کنید. پس از فعال سازی ، باید پیامی را در بالا مشاهده کنید که از شما بخواهد تنظیمات Redirection را تکمیل کنید. روی لینک کلیک کنید.. برای این کار آموزش نصب پلاگین را مشاهده فرمایید

تنظیم ریدایرکت

این به شما یک مرور سریع از نحوه کار پلاگین و کارهایی که می تواند انجام دهد ، می دهد. وقتی صفحه را خواندید روی دکمه “شروع کنید” کلیک کنید.

شروع ریدایرکت در وردپرس

بخش اصلی تنظیمات به دلیل گزینه اول مهمترین است. این افزونه به شما امکان می دهد تغییرات لینک ثابت به وب سایت شما را کنترل کند و به طور خودکار تغییر مسیرها را تنظیم می کند. بنابراین پیوندهای وب سایت شما بدون نیاز به ایجاد تغییرات دستی کار خواهند کرد.

تنظیمات ریدایرکت لینک در وردپرس

از گزینه های دیگر که مفید به نظر می رسند ، یکی را انتخاب کرده و بر روی دکمه “ادامه تنظیم” کلیک کنید. اکنون این افزونه اتصال به REST API را آزمایش می کند. این نحوه ارتباط پلاگین با وردپرس است. می توانید نتایج آزمون را در کنار گزینه REST API مشاهده کنید. تا زمانی که این کار می گوید ، شما خوب است.

توجه: همچنین ممکن است “کار کردن اما برخی مسائل” را ببینید و اشکالی ندارد. می توانید خلاصه را بررسی کرده و مشکلات را برطرف کنید. سولات متداول پلاگین را بررسی کنید تا راه حلی برای این مسئله پیدا کنید. روی دکمه “ادامه نصب” کلیک کنید.

هنگامی که تغییر لینک های سایت را انجام می دهید ، این افزونه باید به طور خودکار 301 تغییر مسیر را تنظیم کند.

مرحله 3: پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید

با درج پلاگین Redirection ، شما آماده تغییر ساختار پیوند ثابت خود هستید.

وردپرس در داشبورد مدیریت وردپرس چندین گزینه مختلف برای لینک ثابت به صورت سفارشی ارائه می دهد. بنابراین ، برای این مرحله نیازی به افزونه ندارید. با این حال ، لازم به ذکر است که پلاگین های متنوعی در دسترس هستند که می توانند کار را نیز انجام دهند.

برای دسترسی به روش داخلی ، روی تنظیمات کلیک کنید و گزینه Permalinks را که در پنل مدیریت سمت چپ قرار دارد ، انتخاب کنید.

تغییر پیوندیکتا در وردپرس

با این کار می توانید به تنظیمات پیوند همیشگی پیوندی که وردپرس ارائه می دهد ، برسید. از اینجا می توانید پیوندهای ثابت وب سایت خود را دقیقاً بر روی آنچه می خواهید نشان دهند تنظیم و تنظیم کنید.

متأسفانه ، وردپرس به طور پیش فرض ساختار پیوند همیشگی دوستانه SEO را انتخاب نمی کند. و اگر به اندازه کافی زود آن را نگرفتید ، این می تواند عامل اصلی عدم رتبه بندی خوب وب سایت شما باشد.

چندین ساختار برای انتخاب وجود دارد و شما حتی می توانید ساختار پیوند ثابت ثابت خود را ایجاد کنید. اما ، اگر به دنبال بهترین هستید ، که من می دانم شما هستید ، Yoast SEO توصیه می کند از یک ساختار سفارشی “/٪ category٪ /٪ postname٪ /” استفاده کنید اما انتخاب با شماست.

پس از تغییر ساختار پیوند ثابت ، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

اکنون افزونه تغییر مسیر باید برای همه صفحات شما تغییر مسیر ایجاد کند. اگر هنوز مشکلی دارید ، بخش عیب یابی زیر را بررسی کنید. تغییر ساختار پیوند ثابت شما ، بدون آسیب رساندن به سئوی وب سایت شما ، تبریک می گوییم. هشدار: تغییر در تنظیمات پیوندهای ثابت می تواند به طور جدی بر روی موتور جستجو تأثیر بگذارد. تقریباً  هرگز  نباید در یک وب سایت زنده انجام شود.

عیب یابی افزونه Redirection

اگر افزونه Redirection به صورت خودکار تغییر مسیرها را تنظیم نکرده است ، لازم است که یک تنظیم را انجام دهید.

این بدان معناست که شما باید یک تغییر مسیر دستی تنظیم کنید. متأسفانه ، متن دقیق تغییر مسیر به این بستگی دارد که از کدام ساختار پیوند ثابت گرفته اید و می خواهید از چه ساختار پیوند ثابت استفاده کنید.

بنابراین ، کد دقیق برای همه متفاوت خواهد بود.

خوشبختانه ، Redirection یک راهنمای عالی برای چگونگی ایجاد تغییر مسیرها بر اساس الگوها دارد ، دقیقاً همان چیزی که تغییر ساختار لینک ثابت است.

به عنوان مثال ، اگر از ساختار پیوند همیشگی تاریخ / بعد از عنوان به یک ساختار / نام پس از پست تغییر می کردید

^/(\d*)/(\d*)/(\d*)/([A-Za-z0-9-]*)
/$4
تنظیم ریدایرکت با کد

خواهشا اگر ماهر نیستید این کار را خودتان انجام ندهید چون باعe خرابی کلی سایت شما می شود و حتما به یک متخصص وردپرس بگید انجام دهد. این را هم دقت کنید قبل از انجام هر کاری از سایت خود یک بکاپ بگیرید اگه از سایت هم نمی گیرید از دیتابیس سایت بگیرید.

افکار نهایی

به شرطی که مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید ، باید بتوانید لینکهای ثابت در وردپرس را با موفقیت تغییر دهید و تمام ساختار و رتبه بندی SEO خود را دست نخورده نگه دارید.

این کاری نیست که شما باید مرتباً انجام دهید ، بنابراین مطمئن شوید که از ساختار لینک ثابت ثابت خود راضی هستید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *