فروشگاه فیگووب

چگونه می توان آدرس IP را برای ورود به پیشخوان وردپرس محدود کرد؟

در این مقاله ، به شما می گوییم که چگونه آدرس IP خاص را برای ورود به صفحه داشبورد وردپرس ، افزونه های وردپرس برای مسدود کردن آدرس های IP و راه دستی برای جلوگیری از دسترسی آدرس IP به سایت محدود یا مسدود کنید

امنیت وب سایت شما بسیار حیاتی است ، زیرا اطلاعات شخصی و اطلاعات دیگری را که کاربران با شما به اشتراک می گذارند در خود نگهداری می کند. به همین دلیل برخورد با این مهاجمان باید از اولویت های اصلی باشد. یکی از راه های آسان برای خلاص شدن از آنها مسدود کردن هر آدرس IP است که به نظر مخرب است.

شما در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه آدرس های IP را محدود کرده و امنیت وب سایت خود را افزایش دهید. بیایید غواصی کنیم

تا به حال نظرات ناخواسته ای را از بازدید کنندگان سایت خود دریافت کرده اید؟

آیا می خواهید آدرس IP را برای ورود نام کاربری در وردپرس مسدود کنید؟

آیا نگران امنیت سایت وردپرس خود هستید؟ آیا می خواهید پانل مدیریت WP را ایمن کنید؟

می خواهید دامنه آدرس های IP را به طور خودکار در لیست سیاه قرار دهید؟

اگر به هر یک از این سوال ها پاسخ مثبت داده باشید ، احتمال اینکه کاربران غیر مجاز در تلاش برای دسترسی به سایت شما باشند بسیار خوب است.

شما باید مسدود کردن آدرس های IP در وردپرس را در نظر بگیرید. محدود کردن دسترسی مدیر توسط IP Address یک روش موثر برای ایمن سازی پنل مدیریت وردپرس است.

چرا آدرس های IP در وردپرس را محدود کنیم؟

هرزنامه نویسان یا هکرها ممکن است در تلاش برای حمله به وب سایت شما باشند. برای جلوگیری از هرزنامه یا استفاده از کاربران مخرب ، باید آدرس های IP را در وردپرس در لیست سیاه قرار دهید؟ با در لیست سیاه آدرس های IP آنها ، می توانید آنها را از دسترس خارج کنید. در اینجا 4 دلیل وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را مسدود کنید:

1 – بیش از حد هرزنامه

مسدود کردن آدرس IP ممکن است نظر دهندگان به طور منظم در هرزنامه سایت شما سهیم باشند. اغلب در بخش نظرات خود برخی از تبلیغات سایه دار را کشف خواهید کرد. با مسدود کردن این بازدید کنندگان مشکوک ، قادر خواهید بود:

 • اجازه دهید سایت شما از نظر سئو سالم بماند. بخوانید – چگونه می توان Backdoor را در سایت هک شده وردپرس پیدا و رفع کرد؟ برای شما تأثیر می گذارد؟
 • در زمانی که از نظرات تعدیل کننده استفاده شده است ، صرفه جویی کنید.
 • سایت خود را حرفه ای تر نشان دهید.
 • از ایجاد حساب کاربری ساده توسط اسپمرها جلوگیری کنید.
 • جلوگیری از حملات بی رحمانه به سایت وردپرس
 • از حملاتی مانند هرزنامه SEO ، تزریق پیوندهای اسپم ، هدایت سایت وردپرس به سایت دیگری ، هک کلمات کلیدی ژاپنی ، تزریق SQL ، هک فارما و بسیاری از انواع هک که به دلیل آسیب پذیری های مختلف امنیتی در سایت وردپرس رخ می دهد ، جلوگیری کنید.

2 – ربات های آزار دهنده

برخی از کاربران ممکن است به خودی خود هرزنامه نباشند اما ممکن است مانند رباتها با هم تعامل داشته باشند. حضور آنها می تواند چالش های زیادی را ایجاد کند ، به خصوص اگر شما یک انجمن کاربر ایجاد کرده باشید. محدود کردن IP های مشکوک این ربات ها را در مسیر خود متوقف می کند.

3 – بازدیدکنندگان غیر مجاز

ممکن است دسترسی سایت خود را فقط به بازدیدکنندگان مجاز محدود کنید که لازم نیست حساب های شخصی ایجاد کنند. با محدود کردن IP فقط به آن دسته از کاربران در مناطق خاص می توانید از کاربران ناخواسته دفع کنید. متأسفانه ، اگر آنها از پروکسی های SSL استفاده می کنند ، شناسایی آنها آسان نخواهد بود.

همچنین بخوانید: آموزش نحوه حذف شماره نسخه وردپرس با صحیح ترین روش و کد ساده

4 – حملات هکرها

در یک مطالعه Sucuri ، 90 درصد خیره کننده از وب سایت های هک شده بر روی وردپرس ساخته شده اند. هکرها در درجه اول از دو روش برای ورود غیرقانونی به سایت شما استفاده می کنند: DDoS و بی رحمی. شناسایی IP های سایه دار و محدود کردن آنها به انسداد این مهاجمان کمک می کند و یکی از نکات پیشرفته ای است که می توانید برای ایمن سازی سایت وردپرس از هک کردن استفاده کنید

همچنین بخوانیدچگونه می توان Backdoor را در سایت هک شده وردپرس پیدا و رفع کرد؟

شناسایی آدرس های IP مشکل دار

با استفاده از این دو روش می توانید آدرس های IP که می خواهید مسدود کنید را پیدا کنید:

نظرات

اول ، قبل از اینکه بتوانید آنها را در لیست سیاه قرار دهید ، باید ایده اینکه کدام IP ها باعث ایجاد مشکل می شوند داشته باشید. اگر متوجه شوید که آنها از نظر نظرات ناخواسته یا ناخوشایند هستند ، فرایند لیست سیاه آسان می شود.

وردپرس آدرس تمام مفسران سایت شما را ذخیره می کند. برای دریافت آدرس آنها ، به داشبورد مراجعه کنید و سپس به بخش “نظرات” بروید.

بخش “نویسنده” IP های هر نظر دهنده را درست در زیر نام های کاربری و آدرس های ایمیل نمایش می دهد. IP هایی را که می خواهید خاموش شود یادداشت کنید – بعداً آنها را در قسمتهای خاصی وارد خواهید کرد.

گزارش های دسترسی خام

یافتن آدرس های IP ، هنگامی که سایت شما با حملات DDOS روبرو است ، می تواند چالش برانگیز باشد. در چنین مواردی ، می توانید با جستجو در گزارش دسترسی خود ، IP ها را بدست آورید.

شما باید وارد cPanel شوید. بر روی “ورود” کلیک کنید و به “Raw Access Logs” بروید. انتخاب این بخش شما را به قسمت log log ها می رساند. در اینجا ، شما باید نام دامنه خود را انتخاب کرده و سپس پرونده دسترسی به پرونده های خود را بارگیری کنید.

پرونده های ورودی دسترسی بارگیری شده معمولاً در قالب بایگانی .gz هستند. برای استفاده از فایل ، باید آن را استخراج کنید. بعضی از رایانه ها برنامه لازم برای باز کردن چنین پرونده هایی را ندارند. اگر چنین است ، باید برنامه ای را نصب کنید که از چنین پرونده هایی پشتیبانی کند. دو برنامه محبوب برای استخراج پوشه ها WinZip و 7-Zip هستند. می توانید آنها را در هر دستگاه ویندوزی بارگیری کنید.

پوشه ورود به سیستم دسترسی شما که در بایگانی پیدا خواهید کرد ، فقط از طریق دفترچه یادداشت یا برنامه های مشابه قابل دسترسی است. این پوشه به شما امکان دسترسی به تمام داده های خام درخواست های ارسال شده به سایت شما را می دهد. آدرس های IP که این درخواست ها را اولین بار روی خط نشان می دهند ، بنابراین کنترل آنها بسیار آسان است.

نحوه محدود کردن دسترسی به صفحات وب بدون ورود به سیستم در وردپرس

اگر مراقب نباشید ، می توانید آدرس IP موتورهای جستجو و سایر کاربران عادی را محدود کنید. برای گرفتن IP های مناسب ، ابتدا باید تمام IP های مشکوک را ضبط کنید. سپس می توانید آنها را در هر ابزار جستجوی IP جایگذاری کنید تا بتوانید آنها را بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

دریافت درخواستهای زیاد از یک آدرس ممکن است نشانه واضحی باشد که با یک IP مشکوک روبرو هستید. این آدرس ها را در یک فایل متنی دیگر یادداشت کنید ، زیرا ممکن است هیچ فایده ای نداشته باشد.

آدرسهای IP را در وردپرس محدود کنید – به صورت دستی و افزونه ها

با استفاده از دو روش می توانید آدرس های IP را محدود کنید:

 • آنها را از قسمت “لیست سیاه نظر” به صورت دستی مسدود کنید
 • استفاده از افزونه ها

در زیر هر دو روش را بررسی خواهیم کرد. اینها بهترین راه برای مسدود کردن آدرسهای IP در وردپرس برای مهاجمان و مهاجمان DDoS است

لیست سیاه نظرات وردپرس

برای قرار دادن آدرسهای IP در لیست سیاه و جلوگیری از اظهار نظر از آنها ، از ستون “تنظیمات” دیدن کنید. به «گفت‌وگو» بروید و روی «لیست سیاه نظر» کلیک کنید. تمام IP هایی را که می خواهید نگه داشته نشوند ، جای گذاری کنید.

قسمت نظرات وردپرس

با استفاده از .htaccess آدرس های ip را مسدود کنید

برای مسدود کردن دستی آدرس های IP ، باید از فایل .htaccess استفاده کنید. هنگام استفاده از این پرونده در لیست سیاه IP ها ، بسته به نوع آدرس IP از روش های مختلفی استفاده خواهید کرد. این انواع عبارتند از:

# آدرس IP ثابت

اگر در خانه خود یک رایانه شخصی دارید که همیشه برای دسترسی به سایت خود از آن استفاده می کنید ، یک آدرس IP ثابت دارید. اگر به سختی آدرس خود را تغییر دهید یا سایت شما فقط توسط شما و شاید چند نفر اداره شود ، این روش لیست سیاه ممکن است برای شما مناسب باشد. شما باید یک یا چند آدرس از افرادی که می توانند وارد صفحه ورود به سایت شما شوند ، داشته باشید.

کد زیر به شما کمک می کند تا چند آدرس IP به لیست ایمن خود اضافه کنید ، بنابراین می توانید هر IP غیرمجاز را دور نگه دارید. قبل از بستن پرونده ، حتماً روی «ذخیره» کلیک کنید.

ErrorDocument 401 /path-to-your-site/index.php?error=404

ErrorDocument 403 /path-to-your-site/index.php?error=404

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine on

RewriteCond %{REQUESET_URL} ^(.*)?WP-login\.php(.*)$ [OR]

RewriteCond %{REQUESET_URL} ^(.*)?wp-admin$

RewriteCond %{REQUESET_URL} !^IP Address One$

RewriteCond %{REQUESET_URL} !^IP Address Two$

RewriteCond %{REQUESET_URL} !^IP Address Three$

RewriteCond ^(.*)$ - [R=403,L]

</IfModule>

# آدرس های IP پویا

اگر به طور مرتب از مکان های مختلف به سایت خود دسترسی پیدا می کنید ، ممکن است این راه حل برای شما مفید باشد. شما باید این کد را در پرونده خود وارد کنید:

ErrorDocument 401 /path-to-your-site/index.php?error=404

ErrorDocument 403 /path-to-your-site/index.php?error=404

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine on

RewriteCond %{REQUESET_METHOD} POST

RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(.*)?figuweb.com [NC]

RewriteCond %{REQUESET_URL} ^(.*)?WP-login\.php(.*)$ [OR]

RewriteCond %{REQUESET_URL} ^(.*)?wp-admin$

RewriteCond ^(.*)$ - [F]

</IfModule>

قسمت “figuweb.com” را بردارید و URL وب سایت خود را وارد کنید ، سپس مسیر را در سطرهای اول و دوم به روز کنید. این کد همچنین با یک صفحه خطا همراه است که از افتادن سایت شما در دام حلقه تغییر مسیر جلوگیری می کند.

کاربران مخرب ممکن است سعی کنند به طور غیرقانونی با حملات بی رحمانه به صفحه ورود شما دسترسی پیدا کنند. در صورت دسترسی به بازدیدکنندگان قانونی که با استفاده از سایت واقعی شما به صفحه می آیند ، کد فوق این هکرها را قفل می کند. این کاربران قانونی نمی توانند تفاوت را تشخیص دهند.

با یک افزونه امنیتی که تلاشهای ناموفق برای ورود به سیستم را نشان می دهد ، می توانید تفاوتی که این کد با آدرس های IP پویا ایجاد می کند را مشاهده کنید.

برای دسترسی به داشبورد مدیریت وردپرس به بیش از یک آدرس IP ،

کد را به صورت زیر اضافه کنید ،

order deny,allow
# Replace the below 117.168.1.10, 117.168.119.11 with the IP addresses you want to allow #
allow from 117.168.1.10
allow from 117.168.119.11
deny from all

به غیر از این ، می توانید از دنبال کردن افزونه های وردپرس برای ممنوع کردن آدرس IP برای ورود به صفحه وردپرس کمک بگیرید.

فقط به IP شما اجازه دسترسی به داشبورد را می دهد.

کد زیر را در پرونده .htaccess خود بنویسید. اگر یک پرونده .htaccess در فهرست wp-admin خود ندارید ، به سادگی یک پرونده جدید ایجاد کنید.

order deny,allow
# Replace the below 117.168.1.10 with your IP address #
allow from 117.168.1.10
deny from all

کد بالا فقط به آدرس IP ذکر شده در بالا اجازه دسترسی به داشبورد مدیریت وردپرس را می دهد.

IP Blocker در Cpanel برای مسدود کردن آدرس های IP

این روش بهترین راه برای مسدود کردن آدرس IP مهاجمان سایت و مهاجمان DDoS است.

ابتدا وارد Cpanel سایت خود شوید ، به منوی “Metrics” بروید و “Raw Access” را انتخاب کنید.

آدرس های IP سایت وردپرس cpanel سایت را مسدود کنید
آدرس IP بلوک وردپرس از ورود به سیستم

هر بازدید ثبت شده شامل آدرس های IP بازدید کننده سایت شما و همچنین زمان و تاریخ هر بازدید است. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که روی پیوند کلیک کنید تا تمام اطلاعات را بارگیری کنید. همچنین می توانید آدرس IP را با استفاده از هر برنامه پوشه zip مانند Express Zip یا WinZip استخراج کنید. سپس می توانید با استفاده از ویرایشگرهای متنی مدرن مانند Notepad ، Notepad ++ اطلاعات را مشاهده کنید.

آدرس های IP استخراج شده را حتماً از طریق ابزاری برای جستجوی IP مانند این مورد توسط mxtoolsbox جستجو کنید. این به شما کمک می کند آدرس های IP را که می خواهید از ورود آنها جلوگیری کنید شناسایی کنید.

سپس ، به بخش “Security” cpanel بروید و روی IP Blocker کلیک کنید.

 • آدرس IP موردنظر برای مسدود کردن را در جعبه متن وارد کنید. می توانید در محدوده ای از آدرس های IP که می خواهید دسترسی به سایت خود را رد کنید تایپ کنید.
 • افزودن را کلیک کنید.
ip blocker برای مسدود کردن آدرس ip وردپرس
 نحوه مسدود کردن آدرس های IP در وردپرس

این آدرس های IP مطمئناً دیگر نمی توانند به سایت شما دسترسی داشته باشند.

پلاگین های وردپرس آدرس های IP را مسدود کنید

افزونه های امنیتی به شما کمک می کند روند محدود کردن IP ها به صورت خودکار انجام شود – نیازی نیست که به طور دستی به دنبال هکرها باشید. برخی از محبوب ترین افزونه های مسدود کننده عبارتند از:

WP Ban

مشابه ممنوعیت Simple-IP ، کاربران WP-ban می توانند هر IP خاص یا محدوده IP را مسدود کنند. این افزونه پیام ممنوعیت را برای هر یک از کاربران ممنوعه ای که سعی در بازدید از سایت شما دارند نشان می دهد. علاوه بر تطبیق wildcard ، به شما این امکان را می دهد که آدرس های خاصی را برای جلوگیری از ممنوعیت استفاده از آنها جدا کنید. هر زمان که این آدرس های مستثنی از سایت شما بازدید می کنند ، Wp-ban آمار تعداد بازدید آنها از وب سایت شما را ثبت می کند.

برای استفاده از افزونه:

 • ابتدا آن را به طور معمول نصب و فعال کنید
 • به «تنظیمات» بروید
 • روی گزینه ‘’ Ban ”کلیک کنید. صفحه ای دریافت خواهید کرد که نشان دهنده IP و دامنه IP ممنوع است
 • با افزودن یا از بین بردن آدرسهای IP خاص ، صفحه را سفارشی کنید
 • تغییرات را ذخیره کنید

Simple IP ban

یک افزونه رایگان ، ممنوعیت IP ساده همانطور که از نامش پیداست انجام می شود: آدرس IP را با یک فرآیند ساده مسدود می کند. برای استفاده از این افزونه ، ابتدا آن را دقیقاً مانند سایر موارد بارگیری کنید. سپس به بخش «تنظیمات» بروید. روی «’ Simple IP ban ”کلیک کنید و افزونه را پیکربندی کنید.

در بخش “تنظیمات” قادر خواهید بود:

با مسدود کردن برخی از نمایندگان کاربر ، از ربات ها جلوگیری کنید
محدود کردن یک IP خاص (می توانید از ارائه دهنده خدمات خودداری کنید)
محدوده IP را محدود کنید
همچنین ، می توانید یک URL تغییر مسیر ایجاد کنید و از قرار گرفتن در لیست سیاه کاربران وارد شده جلوگیری کنید.

Limit Login Attempts

وردپرس به طور معمول به همه کاربران اجازه می دهد تا به سایت شما دسترسی پیدا کنند ، و با استفاده از کوکی های خاص تلاش برای ورود نامحدود را انجام می دهند. این دسترسی نامحدود باعث می شود سایت شما در برابر حملات brute-force باز باشد ، زیرا گذرواژه ها و هش های شما به راحتی هک می شوند.

تلاش برای ورود به سیستم ، آدرس های IP را در لیست سیاه قرار می دهد و مانع از این می شود که کاربران پس از اینکه از تعداد مجاز مجدد تعیین شده پیشی گرفتند ، تلاش بیشتری برای ورود به سیستم انجام دهند. در واقع ، این افزونه برای کاربران مشکوک اجرای یک حمله بی رحمانه را دشوار می کند.

برخی از ویژگی های پلاگین عبارتند از:

 • Caps on تلاش مجدد برای ورود به سیستم برای هر IP. می توانید این محدودیت را به عددی متناسب با سایت خود تغییر دهید.
 • به شما امکان می دهد تلاش ها را با استفاده از کوکی های تأیید محدود کنید.
 • بازدیدکنندگان را از تعداد باقیمانده مجازات مجدد مجاز یا مدت زمان طولانی تا جلوگیری از آنها آگاه می کند.
 • اعلان های اختیاری را مجاز می کند
 • دارندگان وب سایت را قادر می سازد تا آدرس های IP را با کمک فیلتر در لیست سفید قرار دهند.

برای استفاده از افزونه:

 • ابتدا افزونه را از داشبورد وردپرس نصب کنید.
 • به «تنظیمات» بروید و روی منوی افزونه کلیک کنید. این پنجره ظاهر می شود.
 • دسترسی به مدیر وردپرس را محدود کنید
 • سپس می توانید حد تلاش ، زمان قفل کردن و بسیاری گزینه های دیگر را تنظیم کنید.

Simple Security

پلاگین امنیتی ساده به شما امکان می دهد ورود به سیستم و تلاش برای ورود ناموفق را در داشبورد خود ردیابی کنید. با ارتقا به نسخه ممتاز آن ، می توانید ویژگی هایی را بدست آورید:

 • هشدارهای ایمیل منظم که در صورت تحقق برخی شرایط می توانید پیکربندی کنید
 • هشدارهای اختیاری هنگامی که پلاگین آدرس IP جدید را مسدود می کند.
 • هشدار اختیاری پس از هر تلاش موفقیت آمیز برای ورود به سیستم.
 • هشدار اختیاری به ایمیل شما هر زمان که تلاش کاربر برای ورود ناموفق باشد
 • پشتیبانی از اولویت مادام العمر

در اینجا نحوه استفاده از افزونه آورده شده است:

 • پلاگین را مانند سایر افزونه های وردپرس نصب کنید
 • به تنظیمات بروید و گزینه menu plugin را کلیک کنید.
 • تغییراتی را که بیشتر به شما مناسب است تغییر دهید. انواع هشدارهایی را که می خواهید دریافت کنید انتخاب کنید.

IP Blacklist Cloud

این افزونه شما را قادر می سازد تا آدرس IP مشکوکی را که از وب سایت شما بازدید می کند مسدود کنید. این جزئیات سایت شما را به پایگاه داده آنها ارسال می کند و به کاربران باقیمانده اجازه می دهد سایت هایی را که آنها را در لیست سیاه قرار داده اند مشاهده کنند و نظرات را بخوانند. این پلاگین از قابلیت های جدیدی برخوردار است که به شما امکان می دهد از بازدید کنندگان سایت در هرزنامه جلوگیری کنید.

نحوه کار افزونه

 • از “لیست سیاه” بازدید کنید و پیمایش کنید تا زمانی که گزینه قرار دادن آدرس های IP در قسمت لیست سیاه را ببینید. سپس می توانید IP مورد نظر برای محدود کردن را وارد کنید. این روش به شما امکان می دهد آدرس های IP را به صورت دستی نگه ندارید.
 • برای خلاص شدن از شر هرگونه اسپمر می توانید به قسمت “نظرات” افزونه بروید. سپس می توانید با مراجعه به IP-finder.me جزئیات IP این مفسران هرزنامه را دریافت کنید. بازدیدکنندگانی که IP آنها مسدود شده است ، به هیچ یک از محتوای سایت شما دسترسی نخواهند داشت
 • رفتن به “لیست سیاه IP” به شما امکان می دهد هر آدرس IP را از لیست مسدود شده خود حذف کنید. همچنین می توانید پیوند وب سایت خود را از لیست سایتهایی که این IP را در لیست سیاه قرار داده اند خارج کنید.
 • می توانید درباره IP Cloud نظر دهید تا به سایر دارندگان وب سایت اطلاع دهید که چرا آدرس IP را در لیست سیاه قرار داده اید.

محدود کردن IP برای جلوگیری از Brute Force Attack

مشکلی که در تمام روش های فوق وجود دارد این است که شما باید آدرس IP کاربر را پیدا کنید. اگرچه می توانید آن را از طریق نظرات یا گزارش سرور پیدا کنید ، اما تشخیص شدت حمله برای شما دشوار است. گاهی اوقات ، مسدود کردن یک IP کمکی نخواهد کرد ، زیرا مهاجم می تواند از چندین آدرس IP استفاده کند. در چنین شرایطی ، می توانید از پلاگین های brute force attack برای جلوگیری از حمله قبلی که قبلاً شناسایی شده استفاده کنید.

اگر از پلاگین Jetpack استفاده می کنید ، در بخش “Jetpack > Settings > Security” پیشگیری از حمله بی رحمانه را فعال کنید. افزونه های امنیتی WordPress بسیاری وجود دارد که می توانید برای امنیت سایت خود استفاده کنید.

آیا وب سایت شما امن است؟

آیا نگران هستید که وب سایت شما در معرض حمله باشد؟ دریافت اسکن امنیتی می تواند به شما کمک کند هر یک از بدافزارهای وب سایت خود را شناسایی کنید ، بنابراین می توانید از شر آنها خلاص شوید و سایت خود را به شکل خوبی در بیاورید. با بازرسی Wp Hacked Help ، شما گزارش های دقیق و دقیق پاکسازی را در وب سایت خود دریافت می کنید ، و شما را از هرگونه آسیب پذیری احتمالی مطلع می کنیم. اگر کد مخربی را در وب سایت خود پیدا کردید ، می توانیم سایت وردپرس هک شده شما را برطرف کنیم.

افکار نهایی

هکرهای خنثی نباید به سختی اکثر دارندگان وب سایت کار کنند. با استفاده از داشبورد خود در لیست سیاه IP های مبهم ، می توانید آنها را بیرون نگه دارید و از قربانی شدن حملات سایت جلوگیری کنید.

گفته شد ، انتظار نداشته باشید IP های کاربر ثابت بمانند. بازدیدکنندگان ناخواسته می توانند از IP های مختلفی برای دسترسی به سایت شما استفاده کنند. حتی اگر یک بار آنها را مسدود کنید ، ممکن است با آدرس های جدید بازگردند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم به طور مرتب به یکی از این گزینه هایی که در بالا ذکر کردیم پایبند باشید و هر بار که ظاهر می شود سریعاً IP های مخرب جدید را مسدود کنید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *