فروشگاه فیگووب

آموزش اضافه کردن فهرست مطالب در سایت وردپرس خود

Google دوست دارد محتوای متن طولانی را فهرست بندی کند. با این حال ، خواندن مطالب طولانی از دید کاربر کار دشواری است. ممکن است بیشتر کاربران علاقه مند باشند فقط بخش خاصی از مقاله را بخوانند. در این حالت ، شما باید ساختار واضحی با فهرست مطالب داشته باشید تا کاربران بتوانند به راحتی به قسمت مورد نیاز برسند. در این مقاله ، بیایید نحوه افزودن فهرست مطالب در پست های وردپرس را توضیح دهیم.

بیایید مثالی بزنیم

بیایید مثالی بزنیم که در آن فهرست مطالب مورد نیاز است. ما بسیاری از نکات میانبر را برای انجام سریع کارها می نویسیم . با این حال ، میانبرهای یک برنامه مشابه در ویندوز ، مک و دستگاه های تلفن همراه متفاوت است. واقعیت این است که کاربران می خواهند میانبر Mac را بررسی کنند ممکن است علاقه ای به بخش Windows / mobile نداشته باشند و بالعکس. در این حالت ، داشتن یک جدول محتوا در ابتدا منطقی است. این به کاربران ویندوز ، مک یا تلفن همراه کمک می کند تا بدون مراجعه به سایر مطالب ، به سرعت به بخش علاقه مند خود حرکت کنند.  

از همه مهمتر ، Google پیوندها را از جدول مطالب در نتایج جستجو نشان می دهد. هنگام جستجوی کاربر با مک در کلمه کلیدی ، Google گزینه “پرش به” را در نتیجه جستجو با پیوند مستقیم به بخش Mac نشان می دهد.

جدول پیوند محتوا در جستجوی Google
جدول پیوند محتوا در جستجوی Google

فهرست آخرین مطالب منتشر شده در سایت فیگووب به شکل زیر است:

مثال مثال مطالب در وردپرس
مثال مثال مطالب در وردپرس

چگونه می توان فهرست مطالب را در وردپرس اضافه کرد؟

با استفاده از سند Word / Pages یا با برچسب لیست HTML می توانید به صورت دستی لیست مقاله خود را ایجاد کنید . لیست را با استفاده از بلوک لیست به پست خود اضافه کنید یا کد HTML را با استفاده از بلوک HTML سفارشی قرار دهید. با این وجود ، این کار وقت گیر است وقتی که تعداد زیادی پست برای ایجاد یا ارسال پست های زیاد دارید. گزینه آسان استفاده از افزونه برای انجام وظیفه است.

فهرست آسان مطالب

وارد داشبورد وردپرس خود شوید و به بخش “افزونه ها > افزودن موارد جدید” بروید. “جدول محتوا” را جستجو کنید و پلاگین Easy Table of Contents را در سایت خود نصب کنید.

پلاگین Easy Table of Contents را نصب کنید
پلاگین Easy Table of Contents را نصب کنید

این افزونه دارای 200,000+ نصب فعال با امتیاز خوب است.

تنظیم فهرست مطالب

پس از فعال کردن افزونه ، به منوی “تنظیمات > فهرست مطالب” بروید. تنظیمات صفحه تک را به راحتی قابل درک خواهید دید. بخش گزینه های عمومی ، بخش اصلی است که می توانید برای کنترل محل نمایش TOC در سایت خود تنظیم کنید.

پشتیبانی را فعال کنید

هنگامی که چندین نوع پست در وردپرس خود دارید ، نوع محتوای پست را می خواهید اضافه کنید. برای فعال کردن پشتیبانی ، پست ها و صفحات را انتخاب کنید.

پشتیبانی و درج خودکار را فعال کنید
پشتیبانی و درج خودکار را فعال کنید

این گزینه مفید است هنگامی که پست های موجود دارید که می خواهید فهرست مطالب را در آن قرار دهید (TOC). انواع پست ها را برای درج اتوماتیک TOC انتخاب کنید. اگر نمی خواهید TOC را در پست های قدیمی وارد کنید ، علامت همه موارد را بردارید. درج خودکار همچنین TOC را در پست های جدید وارد می کند ، با این وجود می توانید رفتار را در ویرایشگر پست کنترل کنید.

این پلاگین به شما امکان می دهد TOC را در چهار موقعیت مختلف وارد کنید:

 • قبل از عنوان اول – این یک گزینه پیش فرض است
 • پس از اولین عنوان
 • بالا
 • پایین
تعیین موقعیت برای TOC
تعیین موقعیت برای TOC

ما به شما توصیه می کنیم که از گزینه پیش فرض استفاده کنید ، بنابراین قبل از وارد کردن مقاله باید TOC داشته باشید.

سایر گزینه های عمومی

گزینه های کلی باقی مانده برای کنترل رفتار TOC است.

 • TOC را فقط وقتی نمایش دهید که مقاله دارای تعداد مشخصی عنوان باشد.
 • برچسب هدر را اضافه کنید و نمایش / پنهان کنید.
 • به کاربران اجازه دهید قابلیت مشاهده TOC را تغییر دهند. فعال کردن این گزینه به کاربران امکان می دهد تا نمایشگر TOC را گسترش یا کاهش دهند.
 • در ابتدا هنگام بارگیری صفحه ، TOC را مخفی یا نشان دهید.
 • عنوان ها را در سلسله مراتب بر اساس سطح H1 تا H6 نشان دهید.
 • از شمارنده به عنوان اعشاری ، عددی ، رومی یا هیچ استفاده کنید.
 • پیمایش صاف را فعال یا غیرفعال کنید.

اینها گزینه های جامعی برای راه اندازی TOC در سایت شما هستند. شما دو بخش دیگر برای سفارشی کردن ظاهر و تنظیمات پیشرفته دارید.

گزینه های ظاهر

در این بخش ، می توانید عرض ، اندازه قلم و وزن را برای صفحه نمایش TOC خود تنظیم کنید. همچنین می توانید یکی از موضوعات از پیش تعریف شده را انتخاب کنید یا تم رنگی خود را متناسب با نمایش سایت خود ایجاد کنید.

گزینه های ظاهر
گزینه های ظاهر

گزینه های پیشرفته

بخش پیشرفته به شما امکان می دهد سطوح عنوان را وارد کنید و کلمات کلمات وحشی را حذف کنید. به عنوان مثال ، می توانید عنوان با عبارت “میوه *” را حذف کنید.

 • می توانید لنگرها را با حروف کوچک بسازید و به جای زیر خط ها از خط تیره استفاده کنید.
 • TOC را فقط در مسیر خاصی به پست ها یا صفحات محدود کنید.
 • پیشوند لنگر پیش فرض و انتخاب پسوند ویجت را اضافه کنید.

پس از نهایی کردن گزینه ها ، بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تمام تغییرات شما ذخیره شود. اگر درج خودکار را فعال کنید ، پلاگین به طور خودکار تمام پیام های موجود را وارد می کند.

استفاده از فهرست مطالب در Post Editor

تنظیمات جهانی رفتار فهرست مطالب را در همه پست ها کنترل می کند. با این حال ، می توانید با استفاده از جعبه متا در ویرایشگر پست ، سطح فردی پست را کنترل کنید.

 • شما می توانید TOC را در پست های جداگانه فعال یا غیرفعال کنید.
 • سطح عنوان را برای TOC انتخاب کنید و عنوان جایگزین سفارشی TOC را وارد کنید.
 • عنوان را از TOC حذف کنید.
فهرست مطالب در ویرایشگر پست
فهرست مطالب در ویرایشگر پست

جدول عناصر نوار کناری محتوا

ویجت TOC پست مربوطه را در نوار کناری نشان می دهد. ممکن است لازم باشد از نوار کناری ویجت ثابت استفاده کنید تا وقتی کاربر محتوای پست را به پایین پیمایش می کند ، ویجت شناور شود. شما می توانید قسمت فعال را با رنگ های مختلف برجسته کنید تا کاربران هنگام خواندن مطالب به راحتی درک کنند.

ویجت TOC
ویجت TOC

هنگام استفاده از ابزارک TOC در نوار کناری گسترده پیش فرض سایت ، مراقب باشید. اگر پست مطابق تنظیمات شما واجد شرایط TOC نباشد ، این ممکن است خطای PHP ایجاد کند. همچنین ، هنگامی که فقط TOC را در پستها فعال کرده و ویجت نوار کناری را در صفحات و انواع پست سفارشی نشان دهید ، خطاهای PHP ایجاد می کند.

نتیجه

افزونه Table of Content یک نسخه چنگال از پلاگین Table of Contents Plus است. با این وجود ، تنظیمات ساده و بدون حواس پرتی یا تبلیغات روی داشبورد ساده و ساده هستند. به راحتی می توانید TOC را در هر جایی از محتوا یا نوار کناری وارد کنید و رفتار را کنترل کنید. به یاد داشته باشید ، این یک افزونه رایگان است ، بنابراین پشتیبانی فوری نخواهد بود زیرا می توانید انجمن پشتیبانی را در سایت وردپرس مشاهده کنید. اگر کار نکرد ، می توانید افزونه دیگری را بدون هیچ مشکلی حذف و امتحان کنید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام فیگووب عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *